Facebook videolara reklam ekleyebilecek

0

Facebook videolara reklam

Facebook videolara reklam ekleyerek, kaybettiği müşteri kitlesini kazanmaya çalışıyor. Bu özellikle Facebook, şirketlerin ilgisini toplamaya çalışacak.

Facebook videolara reklam ekleme özelliği sunacak.

Video içerik üreticileri, videolara ekledikleri reklamlarla gelir elde edebiliyor. Facebook, video içerik üreticilerin ilgisini çekecek yeni bir özelliği kullanıma sundu.

Türkiye’de kullanıma sunulan özellikle artık yayın içi reklamlar mümkün hale geldi. Artık video içerik üreticileri, Facebook’ta yayınladıkları videoların başı, ortası veya sonuna reklamlar ekleyebilecek. Eklenen bu reklamlarla birlikte yayıncılar, gelir elde edebilecekler. Yayın için reklamların yönetimi ise Facebook içerik stüdyosu üzerinden yapılacak.

Özellikle pandemi döneminde içerik trafiğinde yaşanan artış nedeniyle, Facebook da yeni özellikler ekleyerek platformu daha çekici hale getirmeye çalışıyor. Bir dönem şirketlerin reklamlar için ana odağı olan Facebook’un eski gücüne kavuşup kavuşamayacağı ise şimdiden merak ediliyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>