Facebook VR gözlük için yeni tasarım üzerinde çalışıyor

0

Facebook VR gözlük

Facebook VR gözlük pazarı için iddialı bir ürün geliştiriyor. Bu yeni gözlüğün, güneş gözlüğü kadar küçük ve hafif olması hedefleniyor.

Facebook VR gözlük çalışmaları hız kazandı

Oyun sektörüyle hayatımızda önemli bir yer edinen VR gözlükler, gündelik kullanımda pek de beklenilen etkiyi yaratamadı. Hatta bu sektöre büyük umutlarla giren birçok şirket, faaliyetlerini sonlandırmak durumunda kaldı.

Facebook, iddialı yeni bir ürünle VR gözlük sektöründe adından söz ettirmeyi planlıyor. Facebook’un yeni odak noktası, genellikle büyük, ağır ve kaba duran VR gözlük tasarımlarını tıpkı güneş gözlüğü haline getirmek. Böylelikle gözlüğün küçük ve hafif tasarıma sahip olmasının, gündelik kullanımı daha rahat hale getirmesi bekleniyor.

Gözlükte kullanılacak teknoloji sayesinde, 40 derecelik görüş açısına sahip olan Magic Leap 1’den daha hafif bir tasarım ortaya çıkması planlanıyor. Facebook, VR gözlüğün tasarımını küçültürken görüş alanını daha da genişletmeyi hedefliyor. Böylelikle kullanıcılara dar bir pencere sunmak yerine, daha geniş görüş açısıyla konforlu bir deneyim sunulacak. Holografik optik sistemler üzerine yapılan çalışmayla üretilecek VR gözlüğün ne zaman hazır olacağı ve ne zaman piyasaya çıkacağı henüz bilinmiyor. Ancak bu proje Facebook’un hedefleri arasında yer aldığı için birkaç yıl beklememiz gerekecek gibi görünüyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>