Facebook yavaş web sitelerini gözden çıkardı

1

Popüler sosyal medya servisi Facebook, kullanıcıların Haber Kaynağı sayfasında gösterilecek linkleri seçerken, hızlı yüklenen web sitelerine öncelik vereceğini açıkladı.

Böylece yavaş web sitelerinin Facebook üzerindeki paylaşımları kullanıcılara daha az gösterilecek. Bu yeni uygulama ile beraber, açılması için 3 saniyeden fazla süren web sayfalarının, Haber Kaynağı’nın yüklenmesini de yavaşlatmasının önüne geçilmiş olacak.

Facebook’un araştırmasına göre, kullanıcıların %40’ı bir web sayfasının açılması için 3 saniyeye kadar beklemeyi göze alabiliyorlar. Sonrasında ise rahatsız oluyorlar ve yükleme daha da uzun sürerse, sayfayı kapatabiliyorlar.

Facebook, Haber Kaynağı sayfasında gösterilecek linkleri seçerken hem web sitesinin hem de kullancının inetrnet bağlantısının hızını ölçecek ve sayfanın ne kadar sürede yüklenebileceğini önceden hesaplayarak yüklenmesi 3 saniyeden uzun sürebilecek linkleri Haber Kaynağı’nın alt sıralarına yerleştirecek.

Yorumlar

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>