Facebook yemek siparişi işine giriyor

0

Milyarlarca insanın kullandığı Facebook nihayet o soruyu kendine sordu. “Günde üç kere acıkan insanlara neden yemek servis etmeyeyim?”

Zuckerberg sonunda Facebook’u yemek sipariş hizmeti verecek şekilde güncellemeye ikna oldu. Facebook’un geçen yıl eşya alım satımı için yayına aldığı “marketplace” özelliği artık yemek satışı için de kullanılacak. Böylece Facebook artık pratik olarak restoranların online yemek sipariş merkezine dönüşebilecek.

Şu anda test aşamasında olan yeni özelliğe göre, marketplace içinde satılacak ürünler arasına gıda maddeleri ve yemekler de katılabilecek. Bu da restoranların marketplace hizmeti içinde kendilerine online mağaza açabilecekleri anlamına geliyor.

Facebook kullanıcıları ile bu restoranlardan sipariş verdiklerinde aslında Facebook ile işbirliği içinde olan Delivery.com, DoorDash, ChowNow, Zuppler, EatStreet gibi yemek sipariş servislerinden ve bazı dev restoran zincirlerinden emir vermiş olacaklar. Böylece Facebook, dünyadaki tüm restoranlarla tek tek anlaşma imzalamak zorunda kalmadan mevcut yemek sipariş servisleri üzerinden geçecek siparişlerden “komisyonunu” alacak.