Facebook yenilenebilir enerji hedefine ulaştı

0

Facebook yenilenebilir enerji

Facebook yenilenebilir enerji konusunda kendisine belirlediği hedefe ulaştı. Facebook artık 2030’da karbon sıfır olmayı hedefliyor.

Facebook yenilenebilir enerji hedefine erken ulaştı

Facebook, küresel operasyonlarını tamamen yenilenebilir enerji ile güçlendirme hedefine ulaştığını açıkladı. Şirket artık ticari faaliyetleri de dahil olmak üzere 2030 yılına kadar tüm “değer zinciri” genelinde net sıfır emisyona ulaşma hedefine odaklıyor.

Facebook ilk olarak 2018 yılında yüzde 100 yenilenebilir enerji hedefini duyurmuştu. Facebook’un yanı sıra Google, Microsoft, Apple ve Amazon, çevresel hedefleri benimsedi Paris İklim Anlaşması’ndaki hedeflere tam uyum sağlamaya çalışıyor. Teknoloji devleri, tamamen yenilenebilire geçiş için bu alanda milyarlarca dolar harcıyor.

Facebook, 63 yeni rüzgar ve güneş santrali de dahil olmak üzere yeşil enerji projelerine 8 milyar dolar harcadı. Facebook’un 6 GW’lık rüzgar ve güneş kapasitesi, Amazon’un 6.5 GW’lık kapasitesinin biraz altında kaldı.

Yenilenebilir konusunda kararlı bir şekilde yoluna devam eden Facebook’un 2030’da karbon sıfıra ulaşıp ulaşamayacağını hep birlikte göreceğiz.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>