Techinside Google News
Techinside Google News

Facebook’suz 99 gün yaşayabilir misiniz?

Soru oldukça açık, ancak bir o kadar da düşündürücü.
- Advertisement -

Sosyal medya erişimi olmadan gün geçirmek pek mümkün değil gibi. Bu satırları okuyan her 100 kişiden 99’unun en azından bir sosyal medya hesabının olduğunu ihtimal dahilinde sayarsak, sorunun çoğumuza yöneldiğini söyleyebiliriz.

Peki; “Facebook’suz 99 gün yaşayabilir misiniz?” sorusu nereden çıktı? Hatırlanacağı üzere, Facebook’un, kullanıcılarına herhangi bir bilgi vermeden psikolojik test uyguladığı geçtiğimiz günlerde ortaya çıkmış ve büyük tepkilere neden olmuştu. Kar amacı gütmeyen Hollandalı bir sivil toplum oluşumu, başlattığı kampanya ile Facebook kullanıcılarını, sosyal ağı en az 99 gün unutmaya çağırıyor.

Kendisine, “99 Days of Freedom” ismini veren organizasyonun, http://99daysoffreedom.com adresindeki web sayfası, “Facebook’suz bir hayatın nasıl olduğunu merak ediyor musunuz?” sorusuyla karşılıyor kullanıcıları. Deneyime katılmak isteyenler, üç adımda Facebook’suz bir döneme katılabiliyor. Yine organizasyonun baz aldığı verilere göre, sosyal ağ kullanıcıları “Facebook perhizi” yaparak toplamda 1683 dakikanın, yani bir başka ifadeyle 28 “özgür” saatin tadını çıkartıyor olacak.

Join the Experiment

Bu ilginç deneyime katılmak isteyenlerin serüveni “Join the Experiment” (Deneyime Katıl) butonuna tıklamalarıyla start alıyor. Deneyim çerçevesinde profil fotoğrafını değiştirmesi istenen kullanıcı, sonrasında ise “99 Days of Freedom” sitesi üzerinde, Facebook’suz kaç gününün kaldığını gösteren bir geri sayım mekanizması oluşturuyor. Son aşamadaysa, kullanıcının Facebook uygulamasını mobil cihazından kaldırması isteniyor.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ
00:23:54

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir