Facebook’ta 1 miyar online insan

0

facebook(12)Facebook, 1 milyar kullanıcı sayısını geçeli çok oldu. Ekim 2012’de ilk defa bir milyar kayıtlı kullanıcı sayısına ulaşan Facebook’un şu andaki kullanıcı sayısı ise 1,5 milyar kişi.

Ancak bu kayıtlı kullanıcılardan bir kısmı fake hesaplardan, bir kısmı da aktif olmayan kullanıcılardan oluşuyor. Dolayısıyla Facebook’un gücünü gösteren en önemli ölçüm, bir ay boyunca kaç gerçek kullanıcının Facebook’ta online olduğu idi. Bu rakam da bir milyar kişiyi kısa süre önce geçmişti. Ancak şimdi çok daha önemli bir istatistik Facebook’un gücünü merak edenlere ipucu veriyor.

27 Ağustos günü ilk defa 1 milyar insan, bir gün içinde online olarak, sosyal medya servisinin eriştiği büyük gücü ortaya koydu. Bu aynı zamanda, Facebook’un rakipsiz bir pazarlama aracı haline dönüştüğünün de ispatlarından biri. Elbette, reklamverenleri kendine çekmeye çalışırken Facebook ile ağır bir rekabet yaşamak zorunda olan Twitter için de kötü bir haber…

Daha kısa söylemek gerekise, dünyanın yedide biri artık hergün Facebook’a giriyor ve Facebook hesabını kontrol ediyor, Facebook kontaklarıyla iletişim kuruyor, Facebook’taki paylaşımları okuyor ve daha da önemlisi Facebook’taki reklamları tıklıyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>