Techinside Google News
Techinside Google News

Facebook’ta 1 miyar online insan

1 milyardan fazla kullanıcısı olan Facebook, aynı gün içinde 1 milyar kişinin online olmasıyla yeni bir rekor kırdı.
- Advertisement -

facebook(12)Facebook, 1 milyar kullanıcı sayısını geçeli çok oldu. Ekim 2012’de ilk defa bir milyar kayıtlı kullanıcı sayısına ulaşan Facebook’un şu andaki kullanıcı sayısı ise 1,5 milyar kişi.

Ancak bu kayıtlı kullanıcılardan bir kısmı fake hesaplardan, bir kısmı da aktif olmayan kullanıcılardan oluşuyor. Dolayısıyla Facebook’un gücünü gösteren en önemli ölçüm, bir ay boyunca kaç gerçek kullanıcının Facebook’ta online olduğu idi. Bu rakam da bir milyar kişiyi kısa süre önce geçmişti. Ancak şimdi çok daha önemli bir istatistik Facebook’un gücünü merak edenlere ipucu veriyor.

27 Ağustos günü ilk defa 1 milyar insan, bir gün içinde online olarak, sosyal medya servisinin eriştiği büyük gücü ortaya koydu. Bu aynı zamanda, Facebook’un rakipsiz bir pazarlama aracı haline dönüştüğünün de ispatlarından biri. Elbette, reklamverenleri kendine çekmeye çalışırken Facebook ile ağır bir rekabet yaşamak zorunda olan Twitter için de kötü bir haber…

Daha kısa söylemek gerekise, dünyanın yedide biri artık hergün Facebook’a giriyor ve Facebook hesabını kontrol ediyor, Facebook kontaklarıyla iletişim kuruyor, Facebook’taki paylaşımları okuyor ve daha da önemlisi Facebook’taki reklamları tıklıyor.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ
00:23:54

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir