Facebook’taki doğum günü bağışları 300 milyon doları geçti

0

Facebook geçtiğimiz yıl, doğumg ününü kutlamak isteyenler için özel bir bağış servisi başlatmıştı.

Sosyal medyada doğum günü için arkadaşlarından belli yardım kuruluşlarına bağış yapmasını isteyen kullanıcıların ilgi gösterdiği bir bağış servisi artık bir yaşını doldurdu ve geçen bir yıl boyunca 300 milyon dolarlık bağış yapıldığı ortaya çıktı.

300 milyon dolar bağış

Mark Zuckerberg’ün yaptığı açıklamaya göre, Facebook’un bu yeni doğum günü hediyesi formatı sayesinde, 75 bin farklı yardım kuruluşuna, toplam 300 milyon dolar bağış gönderildi. Facebook ise bu bağışların, doğru yerlere ulaştırıldığından ve “üçkağıt” yaşanmadığından emin olmak için güvenilir bir aracı hizmeti verdi, yapılan bağışlardan ise komisyon almadı.

Ancak bu özelliğine, kullanıcıları Facebook üzerinden ödeme yapmaya alıştırmak ve Facebook’u bir alışveriş platformuna dönüştürme planının ilk parçası olduğuna dair eleştiriler de hala akıllarda. Bakalım, gelecekte bağış ve ödeme özellikleri hangi yöne evrilecek?

 

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>