Facebook’tan Reklamcıları Sevindirecek Hamleler

0

Mobil reklamcılıkla ilgili en önemli konulardan birinin mobil sitelerin performansı olduğunu göz önünde bulunduran Facebook, işletmelerin insanlara daha iyi mobil reklam deneyimleri sunmasını sağlayacak iki yenilik açıkladı: reklamlar için ön belleğe alma özelliği ve reklam gösterimine dair güncellemeler.

Facebook, ön belleğe alma özelliği ile (yani reklamcıların sitelerinin insanlar tıklamadan önce yüklenmesi) mobil sitelerin yüklenme sürelerini azaltmayı ve Facebook’ta reklam görüntüleme deneyimini iyileştirmeyi hedefliyor. Bu özellik, aynı zamanda reklamların üzerine tıklandığında reklam verenlerin sayfalarının yüzde 20-30 daha hızlı yüklenmesini sağlayacak. Facebook, insanlara en iyi mobil deneyimini sunmak doğrultusunda kime, hangi reklamı göstereceğine karar verirken web sitelerinin açılış sayfalarının yüklenme hızı gibi unsurları da göz önünde bulunduracak.

Kullanıcılraın yüzde 40’ının daha site açılmadan yalnızca 3 saniye yükleme süresi bekledikleri ve sonrasında siteyi daha görmeden adresi terk ettikleri bir dünyada, Facebook site yükleme hızlarını mümkün olduğunca artırmaya çalışıyor.

Reklamlar önbelleğe alınarak kimi mobil sitelerde yüzde 29’a varan hız farkları yakalanabiliyor. Sitelerin açılış hızı ortalamasına bakıldığında bu fark, aşağı yukarı 8,5 saniye demek oluyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>