Facebook’u bırakan mutlu oluyor

0

Sosyal medyanın insan psikolojisine etkisini gösteren bir araştırma daha yayınlandı.

Facebook’u bırakan çok memnun

New York ve Stanford üniversitelerinin yaptığı ortak çalışmaya göre, yoğun olarak Facebook’u kullanan kişiler, bir ay boyunca Facebook’u kullanmayı bıraktıklarında kendilerini daha mutlu, daha üretken, daha sağlıklı hissediyorlar, yaşamdan daha fazla keyif alıyorlar.

Araştırmadaki ilginç sonuçlara göre, Facebook’u kullanmaya uzun bir ara verip daha sonra geri dönen kullanıcılar ise Facebook’u artık daha az önemsiyor ve Facebook’u kullanmak konusunda daha isteksiz oluyor, uygulamayı çok daha az kullanıyor.

Facebook’u terk eden kullanıcılarının geri dönüş sebebi ise, aileleri ve arkadaşları ile iletişim kurmak, buluşmalardan, görüşmelerden haberdar olmak, sosyal hayatlarını organize etmek olarak göze çarpıyor. bu kişiler, haberleri ve dünyayı Facebook’tan takip etmeyi büyük oranda bırakıyor ve Facebook’taki yorumları, haberleri artık önemsemiyor. Sosyal medya servisini sadece “randevu defteri” gibi kullanmayı tercih ediyor.

Darısı, Instagram kullanıcılarının başına diyelim…

TechInside Haber

Techinside, teknonoloji ile alakalı alanlarda işletmelerin güncel haberlere ve analizlere tarafsız şekilde ulaşmalarını kolaylaştır!

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>