Facebook’un bulut oyun hizmeti iOS’e geldi

0

Facebook bulut oyun hizmeti

Facebook’un bulut oyun hizmeti iOS için yayınlandı. Ancak web aracılığıyla erişilen bulut oyun hizmetine App Store’dan ulaşılamıyor.

Facebook’un bulut oyun hizmeti iOS’te

Facebook, iOS’ta bulut oyun hizmeti sunan en son şirket oldu. Ancak bu hizmete direkt olarak App Store üzerinden erişilemiyor.

Artık iPhone ve iPad sahipleri kısayol görevi gören bir Aşamalı Web Uygulaması (PWA) eklemek için Facebook Oyun web sitesini ziyaret edebilirler. Safari paylaşım sayfasından “Ana Ekrana Ekle” seçeneği seçildikten sonra kullanıcılar bulut oyun himzetini istedikleri kullanabilirler.

Apple, geçtiğimiz Eylül ayında iOS’ta bulut oyun istemcilerine izin vermek için yönergelerini değiştirdiğinde, bir akış hizmetinde sunulan oyunların App Store’dan ayrı ayrı indirilmesi gerektiğini söyledi. Bu, hem Microsoft hem de Facebook’un diğer tüm platformların bulut oyun hizmetlerini nasıl ele aldığıyla uyumlu olmadığını söylediği bir gereklilik.

Facebook’un oyundan sorumlu başkan yardımcısı Vivek Sharm: “Diğerleriyle aynı sonuca vardık: Web uygulamaları şu anda iOS’ta bulut oyunlarını yayınlamak için tek seçenek” ifadelerine yer verdi. Apple’ın App Store’daki bulut oyunlarına ‘izin verme’ politikası pek fazla seçenek sunmuyor. Apple’ın her bulut oyununun kendi sayfası olması şartını arıyor, bu da bulut oyunların ana amacının dışına çıkıyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>