Facebook’un gizli donanım bölümü ikiye ayrıldı

0

Facebook’un son derece gizli şekilde işlettiği ve Building 8 adını verdiği donanım departmanında hangi ürünlerin geliştirildiğini bilmiyoruz ancak bu birimin ABD savunma bakanlığı ile çalıştığına dair çok ciddi şüpheler bulunuyor ki, bölümün başına da eski Savunma Bakanlığı’nın gizli silahlar geliştiren DARPA laboratuvarlarının eski yöneticisi geçmişti.

Sanal gerçeklikte sonraki adım mı?

Bu gizli birim şimdi ikiye ayrıldı. Resmi açıklamalara göre, beyin-bilgisayar arayüzü veya diğer deyişle VR donanımları geliştiren Building 8, yakında beynimize bağlanacak aparatlarla bilgisayarları kontrol etmemizi sağlayacak veya ABD, Facebook sayesinde, beyinlerimizi kontrol edecek, bilemiyoruz ama bu gizli departmanda bazı değişimler oluyor.

Şimdi ise Building 8 departmanını “kapatan” Facebook, buradaki projeleri iki farklı birim altında topladı. Yeni kurulan Sanal Gerçeklik departmanı altında yer alacak birimler, Building 8’de “ne olduğunu bilmediğimiz” gizli projeleri geliştirmeye devam edecekler.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>