Facebook’un kripto para şefi görevden ayrılıyor

0

Meta ismini alan Facebook’un kripto para projelerini yöneten şefi David Marcus görevinden ayrılacağını açıkladı.

Bu iş böyle gitmez

Daha önce PayPal’ın yöneticisi olarak görev yaparken Facebook’un dünyayı kökünden değiştirmeyi planladığı ama ABD devletinin tepkisiyle ertelenen Libra (Diem) coin’i hayata geçirmek için Facebook’a katılan Marcus, artık Facebook’ta çalışmayacak.

Meta’nın, yani Facebook’un kripto para projelerinin Diem ile birlikte büyük belirsizliğe girdiği ve ne zaman kesin bir aksiyon alınacağı da belli olmadığı için Marcus’un zamanını daha fazla Facebook’ta geçirmek istemediği düşünülüyor.

Marcus Twitter’dan yaptığı açıklamada, “… girişimci DNA’m, yeni fırsatları değerlendirmekten vazgeçmemi artık engelliyor,” anlamına gelen bir mesaj da paylaştı. Bir diğer deyişle, David Marcus’u yakında önemli kripto para projelerinin başında görebiliriz.

TechInside Haber

Techinside, teknonoloji ile alakalı alanlarda işletmelerin güncel haberlere ve analizlere tarafsız şekilde ulaşmalarını kolaylaştır!

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>