Techinside Google News
Techinside Google News

Facebook’un kripto para yasağına dava açtılar

- Advertisement -

Dünya çapındaki kripto para çılgınlığının büyük mağdurlar yaratması ve bazı dolandırıcıların ICO yönetmiyle insanlara kripto para ümitleri vererek büyük vurgunlar yapması üzerine Facebook kısa süre önce kripto para konulu reklamları yasaklayacağını açıklamıştı.

Yasalar izin verirken Facebook nasıl yasaklar?

Ancak bu karar, kripto para pazarındaki ciddi şirketleri ve organizasyonları rahatsız etti. 

Çin, Güney Kore ve Rusya’daki kripto para şirketlerinin birleşerek oluşturduğu Eurasian Blockchain Association, Facebook’un bu kararını tekel konumunu kullanarak belli bir ekonomi sektörüne baskı uygulamak olarak değerlendirdi ve şirketi dava etmeye karar verdi.

Üstelik bu dava kararı tek olmayacak gibi görünüyor. Kripto para alanında faaliyet gösteren sayısız organizasyon ve şirket, yasalarca suç kabul edilmeyen ve yasaklanmayan reklamları ve bir sektörü, tekel konumunu kullanarak baskı altına almaya çalıştığı için Facebook’a karşı ağır davalar açmaya hazırlanıyorlar. 

Öyle görünüyor ki, bu kadar baskıdan sonra Facebook’un tekelcilik gibi ağır suçlamalarla karşılaşmamak için kripto para sektörüne yeniden reklamlarını açmak zorunda kalması hiç şaşırtıcı olmayacak. 

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir