Facebook’un küresel reklam şefi görevden ayrıldı

0

Facebook küresel reklam

Facebook’un küresel reklam şefi Carolyn Everson şirketteki görevinden ayrıldı. Everson, 10 yıldan uzun süredir Facebook bünyesindeydi.

Facebook’un reklam şefi ayrılık paylaşımında bulundu

Facebook Inc reklam şefi Carolyn Everson, sosyal medya platformunda paylaştığı bir gönderiyle şirketten ayrıldığını duyurdu.

Facebook sözcüsü e-postayla gönderdiği bildiride: “Carolyn’e yeni bir bölüme geçerken en iyisini diliyoruz. Katkılarından dolayı minnettarız” dedi. 10 yıldan fazla bir süredir Facebook’ta çalışan Everson, Facebook’un Global Business Group’un başkan yardımcısıydı. 1.000’den fazla reklamveren, platformdaki nefret söylemiyle mücadele etmek için yeterince çaba göstermediği endişesiyle geçen yaz bir Facebook boykotuna katıldığında, şirketin önemli bir sözcüsüydü.

Şirket, bu bölümün Avrupa, Orta Doğu ve Afrika bölgesini yöneten ve 8 yıldır şirkette bulunan Nicola Mendelsohn’un, Global Business Group’un yeni geçici lideri olacağını söyledi.

Bu yılın başlarında, Everson’ın yöneticisi ve Facebook’un reklamcılık işini yöneten ve dünya çapındaki satış ve pazarlama ekiplerini yöneten baş yetkilisi David Fischer, 2021’in sonuna doğru şirketten ayrılacağını söyledi. Dolayısıyla Facebook’un reklam tarafındaki yönetim kadrosunda önemli ayrılıkların olduğunu söyleyebiliriz.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>