Facebook’un ortağı Kaliforniya’da belediye başkanı mı oluyor?

0

Silikon Vadisi’nin en önemli isimlerinden olan milyarder yatırımcı Peter Thiel, dünyaya PayPal ve Facebook gibi hizmetleri sunduktan sonra şimdi de Kaliforniya halkına belediye başkanı olarak hizmet sunmaya hazırlanıyor.

1999’da PayPayl’ın kurucuları arasında yer alan, 2004’te 500 bin dolarla Facebook’un %10’unu satın alarak Facebook’u bugünkü haline getiren yatırımcılardan biri olan Peter Thiel, son dönemde ise Silikon Vadisi’nde Trump’ın başkanlığını destekleyen nadir isimlerden biri olarak dikkat çekiyordu.

Trump’ı başkan yaptı, sıra kendinde

Trump’ın başkan seçilmesinin ardından, yeni başkanın desteğini de arkasına alacak gibi görünen Peter Thiel’in, 2018’deki yerel seçimlerde Kaliforniya’dan belediye başkanı olmak için seçime gireceği ortaya çıktı.

Öte yandan seçimlere girmek isteyen Thiel’in kesin kararını vermek için hala düşündüğünün de altı çiziliyor. Kaliforniya’da Trump’ın sadece %30 oy alması Thiel’in de bu seviyede bir oy alma ihtimalini güçlendiriyor. Facebook’un ortağı olan Thiel’in bu imkanını kullanarak seçim kampanyasını Facebook üzerinden güçlendirmeye çalışmasının ise ters tepme riski de yüksek. Dolayısıyla, ünlü yatırımcı hala kararını verebilmiş değil ama Thiel’in yüksek riskli yatırımlara girmeyi seven bir yatırımcı olduğu da biliniyor ve kazanma şansının düşük olduğu bu seçim yarışına girmeyi de seçebileceği düşünülüyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>