Facebook’un uzaktan çalışma modeli için İrlan’da endişeli

0

Facebook uzaktan çalışma

Facebook uzaktan çalışma modeli için İrlanda’da endişelerinin olduğunu duyurdu. Facebook, istihdamın yavaşlamasından endişeleniyor.

Bir yönetici Facebook’un uzaktan çalışma modelini ele aldı

Facebook’un İrlanda’daki Avrupa genel merkezindeki personel sayısını hala “agresif” bir şekilde artırmayı planlıyor. Ancak diğer ülkelerde kalıcı olarak uzaktan çalışmaya şirket tarafından izin veriliyor.

İrlanda’da Facebook operasyonlarından sorumlu bir şefin yaptığı açıklamaya göre, uzaktan çalışma modeli istihdam büyümesinde yavaşlamaya neden olabilir. İrlanda’daki yapı nedeniyle istihdam konusunda olumsuz etkiler olabileceği belirtiliyor.

İrlanda ekonomisi, sekiz İrlandalı işçiden birini istihdam eden çok uluslu firmalara büyük ölçüde bağımlı durumda. Yaklaşık 3 bin tam zamanlı personeli ve 3 bin yüklenicisi ile İrlanda’nın en büyük işverenlerinden biri olan Facebook, pandemi nedeniyle bir yıldan uzun süredir uzaktan çalışan personelleri için bu modeli kalıcı hale getiriyor.

Facebook İrlanda’dan Gareth Lambe: “Bu önemli bir evrim ve gelecek yıllarda ve on yıllarda İrlanda’da istihdam ve sayıların artmasının daha önce olduğu kadar hızlı olmaması mümkün olabilir” dedi.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>