Faceook TikTok için açıklama yaptı

0

Faceook TikTok

Facebook, TikTok’un yaşadığı hızlı büyüme hakkında açıklama yaptı. Facebook TikTok tarafında yaşanan büyüme için endişe duyulması gerektiğini açıkladı.

Facebook TikTok büyümesinden rahatsız

Son yılların en hızlı büyüyen sosyal medya platformu TikTok, diğer platformlar tarafından yoğun eleştiriler almaya devam ediyor. TikTok için bu kez Facebook tarafından sert açıklamalar geldi.

Facebook Sheryl Sandberg yaptığı açıklamada, TikTok’un çok büyük olduğu ve çok hızlı bir şekilde büyüdüğü, bu nedenle endişe duyulması gerektiği vurgulandı. Şimdiye kadar ulaşılan büyüme sayılarına çok daha hızlı bir şekilde ulaşılmış olduğu belirtildi.

TikTok, 2019 yılında WhatsApp ve Messenger’ın ardından en çok indirilen üçüncü uyuglama olmayı başarmıştı. 2020 yılına da hızlı bir şekilde giriş yapmayı başaran TikTok, tepkilere rağmen büyümesine devam edecek gibi görünüyor.

Popülerliği tüm hızıyla devam eden TikTok, Dünya Sağlık Örgütü tarafından dan kullanılmaya başlandı. DSÖ açtığı TikTok hesabıyla, başta korona virüsü olmak üzere toplumu ilgilendiren konularda bilgilendirici yayınlar yapmayı hedefliyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>