FakeSpy yazılımı yeniden ortaya çıktı

0

FakeSpy yazılımı

Zararlı FakeSpy yazılımı yeniden gün yüzüne çıktı. Yaklaşık 3 yıl önce fark edilen FakeSpy, özellikle de Android kullanıcıları için büyük bir tehlike oluşturuyordu.

FakeSpy yazılımı artık daha tehlikeli

Yazılım dünyası, iş ve günlük hayatımız için birçok kolaylık sağlasa da zararlı yazılımlar büyük bir tehlike oluşturuyor. Kişisel bilgilerin gizliliğinden güvenliğe kadar birçok alanda zararlı yazılımlar problemleri beraberinde getiriyor.

Yaklaşık 3 yıl önce bir grup güvenlik araştırmacısı tarafından tespit edilen FakeSpy, kullanıcılar için büyük bir tehlike oluşturmaktaydı. Zararlı yazılım olarak nitelendirilen FakeSpy, kullanıcıların kişisel mesajlarından finansal verilerine kadar birçok alanda bilginin çalınmasına neden olmaktaydı. Yazılım ilk çıktığında, özellikle Güney Kore ve Japonya’daki kullanıcıları etkilemekteydi.

Bir süre piyasadan silinen FakeSpy, artık yeniden görülmeye başlandı. Yazılımın yeni odak noktası ise Çin, Almanya, Fransa, ABD ve İngiltere gibi görünüyor. Şu anda kullanıcılara postaneden gelmiş gibi görünen bir SMS ile bağlantı gönderiliyor. Daha sonra bu bağlantıya tıklandığında yazılım kullanıcıların telefonuna kuruluyor ve rehberindeki herkese bu yazılım bağlantısı gönderiliyor. Dolayısıyla yazılımı kullanan kişi sayısı katlanarak artıyor. Yazılım kullanıcıların telefonlarında özellikle banka uygulamalarına yönelik arama yaparak kişisel bilgilerini çalıyor.

Güvenlik uzmanları FakeSpy’ın artık eskisinden daha tehlikeli olduğunu belirtiyor. Kullanıcıların güvenlikleri için bilmedikleri bağlantılara tıklamaması gerekiyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>