“Fakirler Snapchat kullanmasın”

1

Snapchat’in kurucusu ve CEO’su Evan Spiegel, gençler arasında çok popüler olan Snapchat’in neden Hindistan gibi dev bir ülkede büyümüyor olduğuna dair sorulara cevap verirken çok büyük bir tartışma başlattı.

Hindistan’da kullanım oranının çok düşük kaldığını ve Snap’in bunu değiştirmek için hiçbir hamle yapmadığını hatırlatan gazetecilere “Hindistan’ın çok fakir bir ülke olduğunu ve Snapchat’in de zenginler için yaratılmış bir uygulama olduğunu,” vurgulayan Spiegel, böylece zengin olmayan insanları uygulamada istemediklerini açıkça ifade etmiş oldu. “Snapchat zenginler için yaratılmış bir uygulama” ifadesini kullanan Spiegel salonda büyük bir şok etkisi yarattı.

Üstelik Spiegel uygulamasında sadece Hintlileri değil, İspanyolları da istemiyor çünkü İspanya da Snapchat’in ideal kullanıcı profiline göre, fakir bir ülke olarak kalıyor.

Şimdi teknoloji dünyası ve sosyal medyada, Spiegel’in bu beyanlarına karşı ağır tepkilerin oluşması ve tartışmaların çıkması; bazı kullanıcıların da Spiegel’e tepki olarak uygulamadan ayrılması bekleniyor. Hindistan’daki 4 milyon kullanıcının bir çoğu şimdiden Snapchat’i telefondan kaldırmak üzere kampanyalar başlatmış bulunuyor.

Yorumlar

  1. never mess with India

Yorumunuzu yazın