Faraday Future işçilerin maaşlarını ödeyemiyor

0

Geçen yollarda, otomobil fuarına katılmak için gerekli küçük bir bütçeyi bile bulamayan ve bu yüzden CEO’su istifa ettikten sonra, CEO maaşıyla fuara katıldığınız bildiğimiz elektrikli otomobil üreticisi Faraday Future, maddi sorunlarını aşmayı başaramadı.

Maaş ödeyecek para yok

Sürekli iflas sınırında dolaşan firmada çalışanlar da maaşları konusunda sıkıntı yaşamaya devam ediyor. 2018 sonunda, yatırımcılarıyla işten çıkardıkları işçileri yeniden fabrikaya döndürmek ve üretime başlamak için anlaşan şirket yönetimi, bu anlaşmaya rağmen, işçilerin maaşları için gerekli nakiti bulamadılar.

Yüzlerce işçinin mart ayında ödenmesi gereken maaşları olmayınca üretime başlayamayan firma, ücretsiz izin verdiği çalışanları bir süre daha evlerinde tutacak gibi görünüyor. Bu sırada üretim yapamadığı için, kasasına nakit girişi de olmayınca, sorun içinden çıkılmaz bir hal almış durumda. Diğer bir deyişle, Faraday Futura iflasa hiç olmadığı kadar yakın görünüyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>