FDA ile Bill Gates arasında anlaşmazlık!

0

FDA ile Bill Gates

Koronavirüs test programı kapsamında FDA ile Bill Gates arasında anlaşmazlık yaşandı. FDA, gerekli yetkiler için onayların alınması gerektiğini belirtti.

FDA ile Bill Gates onaylar konusunda anlaşmazlık yaşadı

Koronavirüs nedeniyle, teknoloji dünyasından önemli isimler çeşitli çalışmalara imza atıyor. Microsoft’tan istifa ettikten sonra daha çok gönüllü sağlık çalışmalarına yönelne Bill Gates, FDA ile anlaşmazlık yaşadı.

Bill Gates, koronavirüsle mücadele kapsamında maddi bağışta bulunmuş, aşı geliştirme çalışmaları için ise 7 adet aşı tesisi kurmuştu. Benzer şekilde Bill Gates, koronavirüs test programını da başlatmıştı.

Gates, bu programa kayıt olan katılımcılara ücretsiz bir şekilde test kiti göndermekteydi. Ancak bu duruma FD el koydu. FDA tarafından yapılan açıklamada, bu test kitlerinin güvenliği ve doğruluğu konusunda herhangi bir endişe duyulmadığı belirtildi. Ancak bu test programının faaliyetlerine devam etmek için FDA’dan gerekli onayları alması gerektiği belirtildi.

Günde 1000 test analiz etme kapasitesine sahip bu programda, Bill Gates’in gerekli onaylar için başvurularını tamamlaması bekleniyor. Daha sonra ise FDA’dan izin alınarak çalışmalara kalınan yerden devam edilebilecek.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>