FED yöneticisi kripto para açıklaması yaptı!

0

FED yöneticisi kripto para

FED yöneticisi kripto para konusunda önemli açıklamalarda bulundu. FED yöneticisi, Merkez Bankası’nın kripto para çıkarmasının gerekli olmadığını söyledi.

FED yöneticisi kripto para konusunda endişeli

FED (Federal Rezerv Sistemi) yöneticisi Lael Brainard, kripto paralar hakkında önemli açıklamalar yaptı. Brainard, Merkez Bankası tarafından üretilecek bir kripto paraya şu an için ihtiyaç olmadığını belirtti. Ayrıca bu tip bir adımın dünya çapında siber saldırıların hedefi haline gelebileceğini belirtti. Brainard böyle bir teknolojinin zorluğunun yanı sıra, kripto paranın kara para aklamak için kullanılabilecek olmasının da önemli bir sorun olduğunu söyledi.

Brainard’e göre böyle bir adımın atılması, bireysel bankacılık için yeni bir alternatif doğurabilir ve bu durum da bankaları çok zor duruma düşürebilir. Dolayısıyla makro ekonomik açıdan ciddi sorunlarla karşılaşabiliriz.

Kullanıcı kesimine baktığımızda ise bu konuda iki yönde görüş ayrılığı mevcut. Bazı kullanıcılar, Merkez Bankası destekli kripto paranın daha güvenli olabileceği ve ciddi düşüşler yaşanmayabileceği görüşünde. Bazı kullanıcılar ise kripto paraların Merkez Bankası ve hükümetlere bağlı olmamasının, kazanımları daha da artırdığını söylüyor.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>