Techinside Google News
Techinside Google News

FELLAS yurt dışı pazarına açılmayı hedefliyor

Türkiye’nin sağlıklı atıştırmalıklar üreticisi FELLAS, önemli yatırımcıların katıldığı yatırım turunu tamamlayarak büyük bir yatırım aldı

Türkiye’nin lider sağlıklı atıştırmalıklar üreticisi FELLAS, önemli yatırımcıların katıldığı yatırım turunu başarı ile tamamlayarak büyük bir yatırım aldı. FELLAS, aldığı yatırımla mevcut kapasitesini beş katına çıkartarak ürün gamını genişletecek.

Yatırım turuna Neo Portföy Yönetimi A.Ş. Beşinci Girişim Sermayesi Yatırım Fonu çatısı altındaki yatırımcılar katıldı.

- Advertisement -

Konuyla ilgili değerlendirmelerini paylaşan FELLAS’ın kurucuları Gamze Kavaz ve Mustafa Can Gider “Bu yatırım ile birlikte FELLAS, kurumsal ve sürdürülebilir bir yapıda gücüne güç katarak hızlı büyümesini devam ettirecektir. Aldığımız yatırım, mevcut kapasitemizi 5 katına çıkarmamızda, ürün gamımızı yenilikçi fikirlerle genişletmemizde ve yurt dışı pazarlara açılmamızda itici bir güç olacaktır” dediler.

FELLAS aldığı büyük yatırımla küresel ölçekte büyümeyi amaçlıyor

Temelleri Gamze Kavaz ve Mustafa Can Gider kardeşler tarafından 2015 yılında atılan FELLAS, günümüz itibariyle Türkiye’nin sağlıklı atıştırmalık kategorisinde en saygın ve lider markalarından biridir.

FELLAS’ın başarısının temel faktörü,  markayı taşıyan tüm ürünlerin, lezzet odağını kaybetmeden,  kaliteli, doğal, katkısız ve koruyucusuz  bileşenlerden oluşmasıdır. FELLAS, protein ve meyve barlar ile başladığı ürün gamına, zamanla kahvaltılık kategorisinde granola, müsli, fıstık ezmesi gibi ürünleri de eklemiştir. FELLAS hızlı büyüyen protein bar segmentinde pazar lideri konumundadır.

FELLAS seneler içerisinde kendi Ar-Ge ekibi tarafından oluşturulmuş ve devamlı olarak iyileştirilmiş ürünlerini, kendi çatısı altında üretmektedir. Aldığı yatırım sayesinde üretim kapasitesini yeni bir üretim tesisinde beş katına çıkaracak ve eklenecek üretim hatları sayesinde yeni sağlıklı ve lezzetli atıştırmalıkları ürün gamına ekleyecektir.

Bugün, FELLAS markalı ürünler 30.000’den fazla satış noktasında ve online kanallarda tüketiciler ile buluşmaktadır. İlerleyen dönemlerde genişlemiş portföyünü hem yurtiçinde hem yurtdışında daha geniş bir coğrafyada tüketicilerin beğenisine sunacaktır.

Sağlıklı yiyeceklerin de lezzetli olabildiğini kanıtlayan FELLAS, bütün paydaşları ile birlikte sağlıklı gıda sektörünün büyümesine destek vermeye devam edecektir.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir