Ferrari AWS teknolojilerini kullanacak

0

Ferrari AWS

Bulut depolama ve yapay zeka projeleri için Ferrari AWS ile anlaşmaya vardı. AWS, Ferrari için teknoloji sağlayıcı konumunda olacak.

Ferrari AWS ile anlaştı

AWS yaptığı açıklamada, lüks otomobil üreticisi Ferrari’nin bulut depolama, makine öğrenimi ve yapay zeka sağlayıcısı olarak konumlandırmak için Amazon’un bulut bilgi işlem birimi ile bir anlaşma imzaladıklarını belirtti.

AWS’den yapılan açıklamada, anlaşmanın Ferrari’nin araçlarının tasarımını ve testlerini kolaylaştırmasına ve Scuderia Ferrari Formula One yarış takımının dijital bir hayran katılım platformu başlatmasına olanak sağlayacağı belirtildi.

AWS, Ferrari’nin “araba tasarımına ve yoldaki-pistteki performansına ilişkin içg örüleri hızla elde etmek için” AWS’nin gelişmiş analitik, makine öğrenimi, bilgi işlem, depolama ve veri tabanı yeteneklerine güveneceğini söyledi.

Ferrari, yaptığı ayrı bir açıklamada, AWS ile kuracağı etkileşim platformunun, “kişiselleştirme araçları, özel içerik ve etkileşimli uygulamalar aracılığıyla” Formula 1 hayranlarını yarış ekibinin ve sürücülerinin günlük yaşamıyla giderek daha fazla birleştirmeyi amaçladığını söyledi.

AWS, ortaklığın bir parçası olarak, AWS logosunun bu hafta sonu Fransa Grand Prix’sinden itibaren Scuderia Ferrari’nin arabalarında ve sürücü kıyafetlerinde görüneceğini söyledi.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>