Ferrari CEO’su Louis Camilleri görevi bıraktı

0

Ferrari CEO’su Louis

Ferrari CEO’su Louis Camilleri emekli olarak görevinden ayrıldı. 65 yaşındaki Camilleri, bir süredir sağlık problemleri yaşamaktaydı.

Ferrari CEO’su Louis Camilleri ayrılık kararı aldı

Spor ve yüksek performanslı otomobiller sınıfının en iyilerinden olan Ferrari, üst düzey yöneticileriyle de biliniyor. Ferrari’ye yaklaşık 2 yıldır Louis Camilleri CEO’luk göreviyle liderlik ediyordu.

Bir süredir koronavirüsle mücadele etmek durumunda kalan 65 yaşındaki Louis Camilleri, bu görevinden istifa ederek artık emekli olduğunu açıkladı. Ayrıca Louis Camilleri, Philip Morris’deki yönetim kurulu başkanlığı görevinden de ayrıldı.

Camilleri bu ayrılığı kişisel sebepler olarak açıklasa da daha çok sağlık sorunlarının ön planda biliniyordu. Camilleri yaptığı açıklamada, şirketin elde ettiği sayısız başarıyla gurur duyduğunu ve Ferrari’nin henüz daha en iyi yıllarını yaşamadığını söyledi.

Fiat Chrysler’in yönetim kurulu başkanı John Elkanss ise bu ayrılıkla ilgili Camilleri’ye bağlılığından dolayı en içten şekilde teşekkürlerini sunduklarını söyledi.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>