Ferrari elektrifikasyon için organizasyon değiştiriyor

0

Ferrari elektrifikasyon

Ferrari elektrifikasyon için organizasyon değişikliğine gidiyor. Birimlerin büyük çoğunluğu doğrudan CEO’ya raporlama yapacak.

Ferrari elektrifikasyon için yönetici planlaması yapıyor

Ferrari’nin yeni CEO’su, teknoloji odağını ve portföyümü keskinleştirmeyi amaçlayan yeni bir organizasyon ve liderlik değişikliklerini açıkladı.

STMicroelectronics’in eski bir üst düzey yöneticisi olan Benedetto Vigna, Ferrari’yi yeni daha temiz, sessiz ve birbirine bağlı mobilite çağına götürme göreviyle Eylül ayında CEO pozisyonunda çalışmaya başladı. Ferrari yaptığı açıklamada, “Ürün Geliştirme ve Araştırma ve Geliştirme”, “Dijital ve Veri” ve “Teknolojiler ve Altyapılar” gibi işlevlerin artık doğrudan CEO’ya rapor vereceğini söyledi.

Şirket, 2002’den beri Ferrari’de ve son zamanlarda yarış bölümünün tedarik zinciri başkanı Gianmaria Fulgenzi’yi ürün geliştirme sorumlusu olarak atadı. Ernesto Lasalandra, Vigna’nın eski işvereni STMicro’dan Ferrari’nin baş araştırma ve geliştirme sorumlusu olarak işe alındı.

Ferrari’ye 2019’da Microsoft’tan katılan Silvia Gabrielli, “şirket genelinde dijital dönüşüm sürecini hızlandırmak, daha fazla veri odaklı ve dijital odaklı süreçler sağlamak” için baş dijital ve veri sorumlusu olarak atandı.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>