Ferrari elektrikli araç dönüşümünü fırsat olarak görüyor

0

Ferrari elektrikli araç

Ferrari elektrikli araç dönüşümüne uyum sağlayarak bunu kendisi için fırsat haline getirmek istiyor. Ferrari CEO’su Elkann, konuyla ilgili açıklamalarda bulundu.

Ferrari elektrikli araç dönüşümünde kararlı

Temmuz ayında Avrupa Birliği, küresel ısınmayla mücadele önlemlerinin bir parçası olarak 2035’ten itibaren yeni benzinli ve dizel otomobillerin satışına etkili bir yasak teklifinde bulundu. Ferrari Başkanı ve CEO’su John Elkann ise ‘Şahlanan At’ logosuyla tanınan şirketin teknolojideki değişikliği bir fırsat olarak gördüğünü söyledi.

Elkann, Ferrari’nin beklentilerin hemen üzerinde ikinci çeyrek çekirdek kârı bildirdikten sonra ana 2021 hedeflerine bağlı kaldığı için “Düzenlemeyi memnuniyetle karşılıyoruz” ifadelerini kullandı. Elkann: “Elektrifikasyon, elektronik ve diğer teknolojilerin sunduğu fırsatlar, daha da farklı ve benzersiz ürünler yapmamızı sağlayacak” dedi.

Ferrari, tamamen elektrikli ilk otomobilini ise 2025’te piyasaya sürmeyi hedefliyor. Bu da şirketin elektrikli araç dönüşümünde kararlı olduğunu gösteriyor.

Ferrari ikinci çeyrekte analistlerin 373 milyon dolarlık tahminlerine karşı 386 milyon dolarlık gelir ile önemli bir başarı elde etti.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>