Ferrari elektrikli araç sözü verdi

0

Ferrari elektrikli araç

2025 yılı için Ferrari elektrikli araç sözü verdi. Ferrari CEO’su yaptığı açıklamada, bu aracın tamamen elektrikli olacağını belirtti.

Ferrari elektrikli araç geliştirecek

Ferrari daha önce hibrit güç aktarma organlarına sahip otomobiller üretmişti. Ancak şirketin Yıllık Genel Toplantısında CEO John Elkann, yatırımcılarına 2025 yılında tamamen elektrikli bir model üreteceklerini söyledi.

Elkann: “Elektrifikasyon stratejimizi oldukça disiplinli bir şekilde yürütmeye devam ediyoruz. Bu teknolojileri hem motor sporlarında hem yol araçlarında yorumlamamız ve uygulamamız, Ferrari’nin benzersizliğini ve tutkusunu yeni nesillere taşımak için büyük bir fırsat.” dedi.

Aynı zamanda yayınlanan bir sürdürülebilirlik raporunda bu konuda detaylı bilgiler verildi. Bu raporda Ferrari otonom sürüş teknolojisine de değindi. Şu anda otonom araç üretme gibi bir planı olmayan Ferrari, özellikle GT segmentinde yasal gelişmelere ve müşteri tercihlerine yanıt vereceklerini belirtti. Yani Ferrari’nin bu konuda biraz bekleyeceğini söyleyebiliriz.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>