Ferrari elektrikli SUV üretecek

0

Ferrari elektrikli SUV

Lüks spor otomobil sektörünün dev ismi Ferrari elektrikli SUV üretmeye hazırlanıyor. Bu alanda iki farklı SUV modelinin üretilmesi bekleniyor.

Ferrari elektrikli SUV ile dönüşüme ayak uyduracak

Günümüzde her ne kadar spor otomobil üreticileri elektrikli otomobillere mesafeli yaklaşsalar da bu dönüşüme bir yandan da hazırlıklı olmaya çalışıyorlar. Ferrari de bu üreticilerden biri diyebiliriz.

Ferrarin’nin 2024 ve 2026 yıllarında yollarda olması beklenen iki farklı tam elektrikli SUV modeli bulunuyor. F244 ve F245 kod adıyla bilinen bu modeller, içten yanmalı motorlu Purosangue model Ferrari’nin SUV’si ile aynı platform üzerine kurulacak. Şu an için iki model arasında ne gibi farklılıklar olacağı tam olarak bilinmiyor. Ancak bu araçların dört çeker olacağı, her teker için elektrikli motor kullanılacağı belirtiliyor.

Ferrari’de bu planın netleşmesi biraz da şirketin başına gelecek yeni CEO’ya bağlı diyebiliriz. 2020 sonlarında Ferrari CEO’su Louis Camilleri sağlık sorunları nedeniyle görevinden ayrılmıştı. Ferrari’nin yeni CEO’sunun ise Apple’da finans direktörü olarak çalışan Luca Maestri veya eski Apple tasarım sorumlusu Johny Ive olabileceği konuşuluyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>