Fiat elektrikli araç stratejisini açıkladı

0

Fiat elektrikli araç

Fiat elektrikli araç pazarına yönelik gelecek stratejisini açıkladı. Fiat, 2030 yılına kadar tamamen elektrikli araç üreticisi olmak istiyor.

Fiat elektrikli araç planlamasını yaptı

Otomotiv devleri elektrikli araçlara geçiş yaparken Fiat da bu konuda önemli bir adım atıyor. Fiat, 2025 yılında içten yanmalı motorlu araçlarını kademeli olarak kaldırmaya başlıyor.

2030 yılına kadar ise Fiat tamamen elektrikli modellere geçiş yapmaya başlayacak. 2025 yılından itibaren Fiat’ın içten yanmalı motorlu araçlarının kullanımdan kalkmasına yönelik adımlar atılacak.

Fiat CEO’su Olivier François: “Düşen batarya maliyetlerine paralel olarak, içten yanmalı motorlu araçlardan daha pahalı olmayan elektrikli arabaları mümkün olan en kısa sürede piyasaya sürmek bizim görevimizdir” dedi. François: “Herkes için sürdürülebilir mobilite alanını keşfediyoruz: bu bizim en büyük projemiz. 2025 ile 2030 arasında ürün yelpazemiz kademeli olarak sadece elektrikli olacak. Bu Fiat için radikal bir değişiklik olacak.” açıklamasında bulundu.

Fiat bazı gölgelerde 500 isimli modelinin elektrikli versiyonunu piyasaya sürdü. Yeni 500 modelinin ise sadece elektrikli olması bekleniyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>