Fibabanka geleceğin veri bilimcilerini yetiştiriyor

0

Banka, Özyeğin Üniversitesi ile işbirliği yaparak insan kaynağını güçlendiriyor

Fibabanka’nın Özyeğin Üniversitesi ile geliştirdiği data bootcamp projesiyle, öğrenciler temel bankacılık eğitimlerinin yanı sıra veri biliminde yaratıcı ve kritik problem çözme teknikleri, veri bilimi için istatistik, denetimli ve denetimsiz makine öğrenmesi dersleri alıyor. Ayrıca,uygulamalı modelleme dersleri alarak veri bilimci olma yolundaki kariyerlerine Fibabanka’da başlıyor.

Yurtiçi ve yurtdışında eğitim aldılar

 

Fibabanka’nın dijitalleşme stratejileri doğrultusunda insan kaynağına yapılan yatırımın öneminin altını çizen Fibabanka İnsan Kaynakları Direktörü Yavuz ÇelikDijital dönüşüm yaklaşımımız çerçevesinde teknolojiye yatırım yaparken insan kaynağımızı da güçlendiriyoruz. Bu doğrultuda veri bilimci ekibimizi oluşturmak amacıyla Özyeğin Üniversitesi desteğiyle data bootcamp projesini hayata geçirdik. Yazılı ve sözlü sınavdan geçerek belirlenen çalışanlarımız, hem yurtiçindeki hem de yurtdışındaki eğitmenlerden temel bankacılık ve veri teknolojileri eğitimleri aldılar. Sonrasında, bankamızda kariyer yolculuklarına başladılar” dedi.

Kerem Fındık

Yaklaşık 14 yıllık dergiciliğin ardından çevrimiçi medyada macerama devam ediyorum. Okuma, araştırma ve yazmayı seviyorum. Girişimcilik ve yeni teknolojiler ilgilendiğim alanların başında yer alıyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>