Fidye yazılımları küçük kurumları hedef alıyor

50 kişiden az çalışanı olan küçük şirketler de herkes gibi siber tehditlerle başa çıkmak zorunda. Ancak daha büyük şirketlerin aksine, bu şirketler işlerini büyütmeye odaklandıkları için BT güvenliğine öncelik veremiyorlar. 

İşinizi korumak için bir BT uzmanı olmak zorunda değilsiniz

Çok küçük işletmelerin yaklaşık üçte biri (%32), siber güvenlik işini bu alanda uzmanlığı olmayan çalışanlara bırakıyor. Bu yüzden, bu şirketlerin hemen herkesin kurup yönetebileceği, kullanımı kolay bir çözüm uygulaması şart.

Fidye yazılımları küçük kurumları hedef almaya devam ediyor. Çok küçük işletmelerin %37’si son 12 ay içinde iki veya üç kez fidye yazılımla karşılaşmış durumda. Fidye yazılımları veri kaybına ve/veya verilerin ele geçirilmesine neden oluyor. 

Fidye yazılım tehdidine ek olarak, 2017-2018’de 2,7 milyon kullanıcı kripto madencilerden etkilendi. Bu yazılımlar kripto para madenciliği yapmak için bilgisayarların, mobil cihazların ve sunucuların gücünü kullanıyor. Bu tehdidin hedefi olan şirketler daha fazla elektrik faturası ödemek zorunda kalmalarının yanı sıra bilgisayar ve sistemlerini de çok düşük performansta kullanabiliyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz