FIFA e-Dünya kupası başladı!

0

e-Dünya kupası

Rusya’da düzenlenen 2018 Dünya Kupası’nın sonlanmasının ardından, FIFA e-Dünya Kupası başladı. Futbol heyecanı, oyun ortamına taşındı.

FIFA e-Dünya Kupası 2-4 Ağustos’ta

Teknoloji hayatımızın her alanına dokunurken, birçok alanda dijitalleşmeyi beraberinde getiriyor. Bu yıl Rusya’da düzenlenen Dünya Kupası’nda uygulanan VAR sistemi, teknolojinin artık hayatımıza ne kadar girdiğini gösterir nitelikteydi. Şimdi ise tüm dünyada büyük bir sektör haline gelen e-spor turnuvaları bunu kanıtlıyor.

2-4 Ağustos tarihlerinde, Londra’da O2 Arena’da düzenlenen FIFA e-Dünya Kupası, üst düzey 32 oyuncunun katılımıyla yapılıyor.

Turnuvada grup aşamasına 16 Xbox One ve 16 Playstation4 oyuncusu katıldı. 2 ve 3 Ağustos tarihlerinde sadece online olarak izlenebilen turnuvada, 4 Ağustos final gününde Arena’ya seyirci girişine izin verilecek.

Katılım sürecinde önce yerel elemeler yapıldı. Daha sonra ise bölgesel elemeler ile kazananlar Amsterdam’a davet edildi. Burada düzenlenen eWorld Cup Global Series Playoff aşamasını da geçen oyuncular, Londra’daki grup aşamasına katılma hakkı kazandı. e-Dünya Kupası’nda bu yıl Türkiye’den herhangi bir oyuncu yer almadı.

Turnuvanın şampiyonuna 250 bin dolar değerinde ödül verilecek.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>