Fikir aşamasındaki girişimlere yatırım

0

mza_1Melek yatırımcılık ve girişimcilik ekosistemin daha hızlı büyümesine katkıda bulunmak için eğitim seminerleri, yatırımcı buluşmaları ve startnow101 gibi yeni programlar açıklayan BIC Angel Investments, İzmir bölgesinde melek yatırım ve girişimciliği daha da yaygınlaştırmak için İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü ile işbirliği protokolü imzaladı.

Üniversitelilere girişimcilik fırsatı

Türkiye melek yatırımcılık ekosistemine katkılarından dolayı ‘Yılın Melek Yatırımcı’sı ödülünü de kazanan BIC Angel Investments’ın Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Joachim Behrendt, Türkiye’de üniversite gençliğinin girişimcilik ve yeni fikirleri hayata geçirme konusunda daha da desteklenmesi gerektiğini söyleyerek, genç girişimcilerin Türk ekonomisine belli bir dönem sonra önemli katkılar  sağlayabileceklerini belirtti. Açıkladıkları startnow101 isimli program ile fikir aşamasındaki girişimlere bile destek olabilme kabiliyetine eriştiklerini söyleyen Behrendt, altın değerindeki genç fikirleri BIC Angel Investments içerisinde yer alan meslek duayenleri mentorluğünde hayata geçirmek istediklerini ekledi.

Girişimcilik Türkiye’nin genlerine işlenmeli

 Gelişmiş ekonomilere bakılınca halen gelişim aşamasında olan Türkiye girişimcilik ekosistemine taze kan ve fikirlere ihtiyaç duyulduğunu söyleyen Behrendt, gençlerin girişimcilik ve liderlik konusunda daha da fazla cesaretlendirilmesi gerektiğini söyledi. Behrendt, girişimcilik konusunda gençliğe ne kadar çok fırsat tanınırsa başarılı girişim çıkma oranının da aynı şekilde artış kaydedileceğini dile getirdi.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>