Filo Tata Pad çocukların güvenliğini sağlayacak

0

Filo Tata Pad akıllı mat

CES 2021’de tanıtılan Filo Tata Pad akıllı mat, çocuklar için güvenliği sağlayacak. Filo Tata Pad ile çocuklar arabada unutulmayacak.

Filo Tata Pad akıllı mat özellikleri

Günümüzde çocukların araçta unutulması oldukça sık rastlanan bir durum. Ebeveynlerin yanı sıra okul servislerin de bu sorunla sık sık karşılaşılıyor.

CES 2021’de tanıtımı yapılan Filo Tata Pad isimli akıllı mat, çocukların araçta unutulmasına son vermeyi hedefliyor. Çocuk koltuğuna yerleştirilen Filo Tata Pad, sensörle matın üzerinde çocuğun olup olmadığı konusunda bilgi veriyor. Ebeveynin telefonuna bağlanan mat, buletooth bağlantısı koptuktan 3 dakika sonra kullanıcıyı uyarıyor. Eğer bu uyarıya rağmen 1 dakikalık süre içinde kullanıcı dönüş yapmazsa acil durum numaralarına çağrı atılıyor. Çağrıyla birlikte GPS konumu da paylaşılıyor.

Ayrıca Filo Tata Pad’in sürekli olarak şarj ve bağlantı kontrolü yapıyor olması, bu ürünün güvenli bir şekilde kullanılmasını sağlıyor. Şu ana dek Filo Tata Pad İtalya’da bir milyondan fazla satış yapmayı başarmış durumda. Geliştiriciler bunu emniyet kemerine de monte edecek bir sistem üzerinde çalışmalarına devam ediyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>