Finans şirketleri Bloomberg’e karşı birleşiyor

1

Wall Street Journal’ın haberine göre Goldman Sachs liderliğindeki bir grup finans şirketi anlık mesajlaşma girişimi Perzo’yu satın almak için girişimde bulunuyor. Daha iyi bir mesajlaşma yazılımı isteyen şirketler satın almayı önümüzdeki hafta açıklayabilir.

Aralarında Citigroup, Credit Suisse, Deutsche Bank, Jefferies, Wells Fargo, Morgan Stanley, JPMorgan Chase, Bank of America’nın bulunduğu grubun satın alacağı Perzo, eski bir Microsoft ve Skype yöneticisi David Gurle tarafından kurulmuş. Pek çok rakip şirketin bu konuda tek yumruk olarak hareket etmesi yıllık ücreti 20.000 doları olan Bloomberg servisine karşı olan genel memnuniyetsizliğe işaret ediyor şeklinde yorumlanabilir.

Finansal servisler açısından bu gelişmenin yenilikçi girişimlerin pazardaki devlere karşı konumlanarak hızlı bir çıkış yakalaması açısından fırsat yarattığını söyleyebiliriz.

Yorumlar

  1. 2009’da yayımlanan bir kitapta da finans servislerine kesinlikle güvenilmemesi gerektiği salık veriliyordu.*
    *Bir Ekonomi Tetikçisinin İtirafları.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>