Finansta blockchain kullanımının zorlukları

0

finansta blockchain

Blcokchain, tüm sektörlere uygulanabilir olsa da bazı zorlukları beraberinde getiriyor. Wei Kai, finansta blockchain kullanımının zorluklarına yönelik açıklamalarda bulundu.

Finansta blockchain kullanımında yaşanan zorluklar

Çin’de Bilgi ve Komünikasyon Teknolojileri Akademisi’nden Wei Kai, katıldığı bir etkinlikte blockchain konusunda önemli açıklamalar yaptı.

Blockchain araştırmalarından sorumlu Wei Kai, hem bu teknolojinin geleceği hem de finans alanındaki uygulamaları konusundaki zorlukları açıkladı.

Wei Kai, blockchainin birbirinden farklı amaçlarla hemen hemen her alanda kullanılabileceğini söyledi. Blockchainin birçok avantajı olmasına rağmen, şirketlerin özellikle üç konuda zorluk yaşadığını vurguladı.

Wei Kai’ye göre şirketler blockchain’e geçişte entegrasyon, işleyebilirlik ve veri gizliliği konusunda sorun yaşıyor. Bu nedenle ilk olarak şirketlerin bu üç soruna odaklanması ve çözüm üretmesi gerekiyor.

Ayrıca Wei Kai, yasal belirsizlikler de blcockhainin önündeki bir diğer önemli problem olduğunu belirtiyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>