Techinside Google News
Techinside Google News

FinovateSpring 2023: FinTech ekosisteminin kalbi San Francisco’da attı

FinovateSpring, 23-25 Mayıs 2023 tarihleri arasında San Francisco'da yeniden büyük bir katılımcı kitlesiyle fiziki olarak toplandı.

Teknoloji, hızla gelişmeye ve hayatımızı kolaylaştırmaya devam ediyor. Her zamanki gibi bu değişime en hızlı ayak uyduran sektörlerin başında ise finans teknolojileri bir diğer adı ile FinTech geliyor. FinTech şirketleri, mobil bankacılık, çevrimiçi para transferleri, kripto paralar ve hatta yapay zeka kullanımı gibi alanlarda hizmet veriyor. Tüketicilere daha hızlı, daha kolay ve daha düşük maliyetli finansal hizmetler sağlamayı planlayan bu sektörün son toplanma yeri ise San Francisco oldu. FinTech ekosisteminin kalbi FinovateSpring 2023 konferansında attı.

FinovateSpring 2023: FinTech ekosisteminin kalbi San Francisco’da attı

FinovateSpring, FinTech sektöründeki en son yenilikleri ve çözümleri keşfetmek için düzenlenen bir etkinlik. Bu etkinlik, bankalar, finans kuruluşları, girişimciler, yatırımcılar ve teknoloji uzmanları gibi çeşitli katılımcıları bir araya getirmeyi amaçlıyor. Ne yazık ki pandemi koşulları uzun süredir bu etkinliğin dijital ortamda gerçekleşmesine neden oluyordu. Ancak bu durum, 2023 yılında değişti ve FinovateSpring, 23-25 Mayıs 2023 tarihleri arasında San Francisco’da yeniden büyük bir katılımcı kitlesiyle fiziki olarak toplandı.

- Advertisement -

Konferans, Finovate kurucusu Greg Palmer’ın açılış konuşmasıyla başladı. Ardından, üç günlük etkinlik boyunca çeşitli anketlerle katılımcıların endüstrideki gelişmeler ve trendler hakkındaki görüşleri toplandı. Fintech girişimleri, FinovateSpring’te en son teknolojik yeniliklerini tanıttılar. Güvenli ödemeler, varlık yönetimi, dijital müşteri kazanımı, finansal sağlık ve yapay zeka gibi alanlarda çözüm sunan fintech girişimlerinin 7 dakikalık demo sunumları, konferansın öne çıkanlarından oldu.

Ayrıca Demo sunumları sonrasında, katılımcıların oylarıyla “En İyi Demo” ödülüne layık görülen fintech girişimleri belirlendi. Bu ödüle layık görülen girişimler 1Kosmos, 9Spokes, Flybits, QuickFi, SAVVI AI ve Wink oldu. Analitik şirketlerin öngörüleri ve uzman panelistlerin görüş ve beklentilerini aktardığı oturumlar da programa renk kattı. En ilgi çeken oturum başlıkları arasında “Dijital Hızlanma ve Geleneksel Bankaların Çabaları”, “Üyelik Ödemelerinin Yönetimi”, “Future of SuperApps”, ve “Finans Sektöründe Değişen Değerler / Düşünceler Paradigm Shift in Finance” yer aldı.

Yapay zeka (AI), konferansta en çok konuşulan konulardan biriydi. Finans sektöründe AI kullanımının hangi alanlarda ve nasıl olacağına dair görüşlerin yoğun olarak paylaşıldığı konferansta, AI’nın iş dünyasındaki etkisi tartışıldı. Tabiri caizse dolu dolu geçen etkinlik 25 Mayıs itibariyle ise suna erdi.

(Kaynak)

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ
00:07:03

Masterpass 2023’te rekor kırdı!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir