Fintech Bridge anlaşması imzalandı

Fintech Bridge

İngiltere ve Avustralya arasında ‘Fintech Bridge’ anlaşması imzalandı. Fintech Bridge anlaşması, özellikle küresel pazarda faaliyet gösteren fintech firmalarını ilgilendiriyor.

Fintech Bridge neden önemli?

Londra’daki Uluslararası FinTech Konferansı’nda, İngiltere Başbakanı Philip Hammond tarafından fintech üzerine Avustralya ile anlaşma imzalandığı açıklandı. Avustralya Hazinedarı Scott Morrison’a göre bu anlaşma, Avustralya ve İngiltere hükümetleri ile düzenleyici kurumlar arasındaki bağları derinleştirecek.

Anlaşma, hükümetler arasında ortaya çıkan fintech eğilimleri ve politika konularını belirlemek için işbirliğini kapsıyor. Öncelikli olarak ikili ticaret ve yatırım akışlarını geliştirmek ve işbirliği fırsatlarını tartışmak için Avustralya ve İngiltere fintech sektör kuruluşları arasındaki katılımı teşvik edecek.

Geleceğin ödeme teknolojileri alanında hükümetlerden resmi olarak destek gelmesi, bu teknolojinin yaygınlaşmasının önündeki engelleri büyük ölçüde azaltıyor.

Geçen yılın Kasım ayında, Avustralya Menkul Kıymetler ve Yatırım Komisyonu (ASIC) benzer şekilde finansal inovasyon konusunda karşılıklı anlayış sağlamak için Dubai Finansal Hizmetler Kurumu (DFSA) ile bir anlaşma imzaladı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz