Techinside Google News
Techinside Google News

FinTech kazançlarında düşüş yaşanabilir

Wall Street, bir zamanlar yüksek olan fintech'ler için kazanç beklentilerini düşürdü. Çünkü kripto para piyasasındaki soğukluk, zaten artan maliyetler ve hızla yükselen oranlarla boğuşan şirketlere daha fazla zarar veriyor.
- Advertisement -

Wall Street, bir zamanlar yüksek olan fintech’ler için kazanç beklentilerini düşürdü. Çünkü kripto para piyasasındaki soğukluk, zaten artan maliyetler ve hızla yükselen oranlarla boğuşan şirketlere daha fazla zarar veriyor.

Kripto borsası Coinbase’in ikinci çeyrekte düzeltilmiş bir zarar bildirmesi beklenirken, Jack Dorsey liderliğindeki ödeme şirketi Block’un düzeltilmiş kârda yüzde 70’lik bir düşüş kaydetmesi bekleniyor.

Kripto oynaklığına en fazla maruz kalan Coinbase, bu yıl piyasa değerinin dörtte üçünden fazlasını kaybetti. Mizuho Securities ABD’de fintech hisse senedi araştırması kıdemli analisti Dan Dolev: “Coinbase için bu 12 ila 18 ay çok zor olacak” dedi.

Blockchain’e odaklanmasını daha iyi yansıtmak için adını geçen yıl Square’den değiştiren Block, bu yıl borsa bozgununun ortasında piyasa değerinin yarısından fazlasını kaybetti.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ
00:10:19

Çip krizi ne zaman bitecek? 

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir