FinTech lisanssız test edilecek

0

Yeni mevzuat ve yönetmelik ile Avustralya’da işletmeler FinTech’i lisanssız test edebilecek. Ancak bu lisanssız hizmete işletmeler için sınırlama da getirildi. En fazla 100 müşteri üzerinde 24 ay boyunca testler sürdürülecek.

Lisanssız test başvurudan 14 gün sonra başlıyor

Avustralya hükümeti fintech faaliyetleri için belirli ürün ve hizmetlerin test edilmesini sağlayacak yasa taslaklarını ve düzenlemeleri yayınladı. Finansal hizmetler veya kredi lisansı almadan perakende ve toptancı müşteriler ile FinTech ticari faaliyetleri gerçekleştirilebilecek.

Avustralya Finansal Hizmetler Lisansı’nın ve Avustralya Kredi Lisansı muafiyet yönetmeliklerinin amacının, tüketicilere ve işletmelere fayda sağlamak olduğu belirtiliyor. Böylelikle yeni finansal ve kredi hizmetlerini tasarlamak ve sunmak için cesaretlendirici, destekleyici ve düzenleyici sandbox sağlanacak.

Düzenleyici sandbox ile yenilikçi hizmetler ve ürünler piyasaya daha hızlı ve daha düşük maliyetle sürülecek. İşletmeler, Avustralya Menkul Kıymetler ve Yatırımlar Komisyonu‘na(ASIC) işyerinin muafiyetten yararlanmak istediğini bildirdikten 14 gün sonra 100 müşteri kotasıyla ile testlere başlayabilecek.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>