Techinside Google News
Techinside Google News

FinTech şirketleri FinovateEurope 2016’da buluştu

- Advertisement -

finovate_europe_2016-1024x731[1]

 

FinTech ifadesi, teknoloji dünyasında “Finansal Teknolojiler” kavramının kısaltması olarak kullanılıyor. FinTech alanında ürünler veren şirketlerin buluştuğu ve geliştirdikleri yeni finansal teknolojileri sergiledikleri FinovateEurope da bu alanda çok önemli bir etkinlik.

Bu yıl 72 şirketin katıldığı konferans Londra’da 9 Şubat tarihinde başladı. İki gün süren konferansa dünyanın her yerinden finans ve teknoloji dünyasının profesyonelleri de katıldı. Konferansta Türkiye’den de Bankalararası Kart Merkezi (BKM) Genel Müdürü Dr. Soner Canko’nun yanında önemli bankaların üst düzey yöneticileri de yer aldı.

Dijital bankacılıktan, güvenlik servislerine kadar bankacılık sektörüne yönelik yeni teknolojilerin görücüye çıktığı konferansa katılan FinTech şirketlerinin tam listesi ise şöyle:

 

Additiv

Additiv, finansal hizmet firmaları için dijital inovasyonlar ve iş modelleri üretip, geliştirip, uygulayan ve projeleri anahtar teslimi olarak firmaya özel çalışıp, teslim eden bir markadır.

http://www.additiv.com/

 

AdviceRobo

AdviceRobo, tüketicilerin risk davranışlarını tahmin etmek için yapısal ve yapısal olmayan kaynaklardan gelen verileri birleştiren ve skorlayan, bir öğrenme platformudur.

http://www.advicerobo.com/

 

Alpha Payments Cloud Alpha Payments Cloud, tüm ödemeleri bir çatı altında toplayan, dünyanın herhangi bir yerinden yapılacak ödeme türü ile ilgili bankalar, PSP ve ISO sağlayan bir platformdur.

http://www.alphapaymentscloud.com/

 

Asseco Asseco Müşteri Bankacılık Platformu, bireysel ihtiyaçlar ve tercihler doğrultusunda, bankaların modern müşterilerine yönelik tasarlanmış online ve mobil bankacılık adına eşsiz çözümler üreten bir markadır.

http://cbp.asseco.com/

 

Avoka Avoka Finansal Hizmetler, hükümet ve diğer sanayi dallarını kapsayan çeşitli bir yelpazede, müşterileri için sürekliliği olan satış ve servis hizmetleri sunan bir firmadır.

http://www.avoka.com/

 

Backbase Backbase, finansal kurumların çoklu-kanal müşteri ilişkilerini güvence altına alan, optimize eden, yöneten ve yenilikler sağlayan bir yazılım şirketidir.

http://www.backbase.com/home

 

Bankers Lab Bankers Lab, perakende kredi için dinamik bir öğrenme ortamı oluşturmak adına çalışan, yenilikçi bir firmadır.

http://www.bankerslab.com/

 

Capital Preferences Capital Preferences, müşterilerin bugün ile yarın, risk ile geri dönüş ve kendileriyle diğerleri arasındaki pazarlıksız tutumunu ele alan, müşteri tercihlerinin kesin kazanç ölçümünü yapıp, finansal planlarını ve iş arayışlarını özgüvenle gerçekleştiren bir kuruluştur.

http://www.capitalpreferences.com/

 

Capitali.Se
Capitali.Se, kelimeleri alarak ve herkesin anlayabileceği yatırım senaryoları haline getirerek yatırım sürecini kolaylaştıran bir platformdur.

http://capitali.se/

 

Capitalise.Com Capitalise.Com, firmaları doğru ödenek sağlayan platformlarla aynı ortamda birleştiren İngiliz tabanlı bir kurumdur.

http://capitalise.com/

 

Crealogix Crealogix, bir partner gibi sayısallaştırma sürecinde destek sağlar. Kanıtlanmış ve uzun soluklu bir online banka çözümleri sağlayıcısı olarak, finans kuruluşları ile işbirliği içerisinde bulunmaktadır.

http://ebanking.crealogix.com/en/

 

Drive Wealth DriveWealth, yüksek başarı sağlamış bazı küresel işletmeleri inşa etmiş deneyimli finansal teknoloji uzmanlarından oluşan küresel platformlar hakkında bilgi sahibi bir kuruluştur.

https://drivewealth.com/

 

Dynamics Dynamics Inc. akıllı ödeme kartları ve gelişmiş ödeme platformları üretmekte olan, bir çok ödül almayı başarmış bir teknoloji firmasıdır.

https://www.dynamicsinc.com/

 

EbankIT EbankIT, potansiyellerini ortaya çıkarmak amacıyla bankacılık sektörüne destek veren, maliyetleri en aza indirirken müşteri ilişkilerini de güçlendirmek için çözümler üreten bir yazılım şirketidir.

http://www.ebankit.com/en

 

Envestnet Envestnet, entegre portföyler, uygulama yönetimi, finansal danışmanlık ve raporlama alanlarında kurumsal çözümler üreten lider bir sağlayıcıdır.

http://www.envestnet.com/

 

Ethoca Ethoca, kart sağlayıcılar ve ticaret ile uğraşanları birbirine güvenli bir şekilde bağlayan benzersiz ve güçlü bir platformdur.

https://www.ethoca.com/

 

Etronika
Etronika, elektronik bankacılık, dijital kimlik ve akıllı perakende çözümler geliştiren lider bir Baltık bilgi teknolojileri şirketidir.

http://www.etronika.com/

 

eWise eWise, firmalara müşterilerini daha iyi anlamaları ve paralarını daha iyi yönetmelerine yardımcı olmak adına araçlar geliştiren bir inovasyon şirketidir.

http://www.ewise.com/money-manager

 

Eyeverify Eyeverify, göz taramasını biometrik olarak mobil cihazlarda kullanmayı sağlayan ve bu sayede uygulama girişi yapılmasına ya da ödeme gerçekleştirilmesine yardımcı olan sistemi geliştiren bir inovasyon firmasıdır.

http://www.eyeverify.com/

 

Featurespace Featurespace,Cambridge Üniversitesi’nin Sinyal İşleme ve İletişim Laboratuvarı Mühendislik Bölümü’nden Profesör Bill Fitzgerald ve David Excell işbirliği ile karmaşık sistemleri modelleme için tamamen yeni bir makine öğrenme yaklaşımının geliştirilmesi ile kurulmuş bir şirkettir.

https://www.featurespace.co.uk/products/aric-fraud-manager/

 

Finhorizon AG 2014 Nisan ayında kurulan Finhorizon AG, geleneksel ve dijital yatırım danışmanlığı sağlayan, programlama ve risk yönetimi alanında önde gelen bankalara destek veren bir kuruluştur.

http://finhorizon.ch/home

 

Fintura Fintura, 15 dakika içinde istenen finansman için risk durum değerlendirmesi yapan ve 72 saat içinde müşterinin seçtiği bankadan taahhüt alan bir danışmanlık firmasıdır.

https://fintura.de/

 

Five Degrees Five Degrees, kanıtlanmış çekirdek BPM bankacılık çözümü Matrix ile zengin orta ofis ortamı üzerinden herhangi bir ürünü ya da kanalı destekleyen, tam otomatik bankacılık platformu sunan bir şirkettir.

http://www.fivedegrees.nl/  

 

HotDocs HotDocs, 1 milyonun üzerinde kullanıcısı olan, dünya çapında işletmeler ve her ölçekte devlet kurumlarına destek sağlayan bir belge oluşturma (otomasyon ve montaj) teknolojisidir.

http://www.hotdocs.com/ 

 

IDscan 

Idscan, pasaport ve kimlik tarama, doküman doğrulama, sahte kimlik tespit, kimlik

dolandırıcılığı ve kara para aklamaya karşı güvenli çözümler üreten bir yazılım firmasıdır.

http://idscan.com/

 

Infosys

 Infosys, sağladığı teklifler ile sigortacılara ve bankalara Infosys Bilgi Platformu’nu kullanarak analitik altyapılarını değiştirme ve seçici müşterilere hitap stratejilerini planlama konularında destek sağlayan bir danışmanlık şirketidir.

https://www.edgeverve.com/finacle/solutions/Pages/youth-banking-solution.aspx

 

ING Uselab

 ING İş mobil uygulaması, herhangi bir zamanda ve herhangi bir yerden şirket hesaplarına sürekli erişim ihtiyacı olan kişilere yönelik tasarlanmış bir ING uygulamasıdır.

http://www.yourbusinessworkswhereveryouare.com/

 

Innofis

Innofis, çok kanallı dijital bankacılık platformlarının global sağlayıcısı konumunda bulunan bir şirkettir.

http://www.innofis.com/

 

InvestGlass

InvestGlass, pazarlama kampanyaları geliştirebilmek adına trendleri filtreleyen müşteriler ve segmentler adına eğilimleri tahmin eden bir platformdur.

http://www.investglass.com/for-you/why.html

 

Investify

Investify, yatırımcılara kişiselleştirilmiş pazar istihbaratı sunarak akıllı ticaret yardımı sağlayan bir şirkettir.

https://investify.de/advisory-portal/index.html#/investify/welcome/_

 

InvestUP

InvestUp’ın bir hizmeti olan CrowdIsa, uygun kredileri vergi tasarrufu sağlayarak almayı sağlayan ve bu şekilde daha fazla kazanç elde edilmesine yardımcı olan bir platformdur.

https://www.investup.co/

 

Invoice Sharing

Invoice Sharing, ücretsiz bir elektronik fatura dağıtım platformudur. Bu platform, firmaların muhasebe sistemlerini online olarak bağlamalarını ve kendi faturalarını sistem üzerinden direkt olarak gönderebilmelerini sağlamaktadır.

http://www.invoicesharing.com/

 

IT Sector

“Başarı bizim anahtar kelimemiz” cümlesini benimsemiş olan IT Sector, 2005 yılında kurulmuştur ve ebankIT, Bitmaker olmak üzere beş şirketten oluşmaktadır. Afrika ile ticari ilişkileri güçlendirmeye yönelik çalışan IT Sector, TBM Africa Mozambik hissedarı olmuştur.

http://www.itsector.pt/en/

 

Kontomatik 

Kontomatik, tüm finansal organizasyonlara ulusötesi hesap ve KYC verilerine erişim şansı sağlayan bir şirkettir. Firmalar, bu verileri genellikle kredi süreçlerini kısaltmak için kullanmaktadır. Konomatik, bunun yanında firmalara, müşterilerini daha iyi anlayabilecekleri yollar konusunda da yardımcı olmaktadır.

http://kontomatik.com/

 

Ledger Wallet 

Ledger Wallet, Bitcoin ağı ile ledger cihazlarınız arasında bağlantı kurmanızı sağlayan ücretsiz Bitcoin uygulama arayüzleridir. Ledger tarafından, hafif ve kullanıcı için kolay kullanım sağlayan cihazlar olarak üretilmişlerdir.

https://www.ledgerwallet.com/

 

Lexmark/Kofax 

Lexmark, 1991 yılında kurulmuş global bir teknoloji şirketidir. Bir Lexmark markası olarak Kofax, alanında lider bir akıllı işleyiş ugulamaları sağlayıcısıdır.

http://www.kofax.com/

 

Livian Technologies 

Livian Technologies, firma olarak kendilerini; sezgisel bir şekilde ileri teknoloji sunan ve bu şekilde FSI’ları güçlendiren bir şirket olarak tanıtmaktadır.

http://www.liviantechnologies.com/

 

Logical Glue 

Logical Glue, tahmini modelleri dağıtmak ve inşa etmek için üretilmiş kullanıcı dostu bir platformdur. İşletmelerin karar verme süreçlerini hızlandırmayı ve kararlılığı arttırmayı amaçlamaktadır.

http://www.logicalglue.com/

 

Malaik 

Malaik, türünün ilk örneği olarak, etki odaklı bir yatırım platformudur. Malaik, yüksek etkili Afrika işletmelerine deneyimli yatırımcıların yatırım yapmalarına olanak sağlamaktadır.

http://www.malaik.com/

 

MeetInvest 

MeetInvest, akıllı, otomatik ve 7/24 kullanılabilir kullanıcı dostu bir şekilde tüm bireylere şahsi portföylerini oluşturarak depolama imkanı sağlayan ve bunu bir kaç basit adımda tamamlamaya imkan veren bir dijital yatırım danışmanlığı platformudur.

https://meetinvest.com/

 

Meniga 

Meniga, beyaz etiketli Kişisel Finans Yönetimi (PFM) ve yeni nesil online bankacılık çözümleri alanında Avrupa pazar lideri konumundadır. Kullanmakta oldukları yazılım, 17 pazarlarda 25M üzerinden online bankacılık müşterilerine ulaşmaktadır.

http://www.meniga.com/

 

My-Invenio 

Cognitive Technology’nin çözümleri, büyük veri analizlerini, semantik analizleri, veri madenciliği ve süreç zekası gibi alanları kapsamaktadır. Çeşitli endüstrilerdeki müşterilerinin tahmin edemedikleri verimliliğe ulaşmalarını sağlamaktadırlar.

https://www.my-invenio.com/

 

Nexmo 

Nexmo, bulut iletişim alanında pazar lideri konumundadır. Kullanıcılarına SMS, sesli arama, mesaj uygulaması API’ler ve SDK’ler sağlamaktadır. h

ttps://www.nexmo.com/

 

North Side 

North Side, bankalar, yatırımlar, ödemeler ve krediler için doğal dil anlayan bir teknoloji geliştirmiştir. Firma, aynı zamanda dünyadaki ilk İngilizce anlayan bilgisayar oyunu Bot Colony’i de geliştirmiştir.

http://northsideinc.com/verbalaccess.html

 

Nostrum Group 

Nostrum Group, daha hızlı, güvenli ve ucuz kredi elde etmek için teknoloji sağlayan bir firmadır. Bankalar ve finans şirketleri tarafından kullanılan teknoloji, daha hızlı ve bilinçli kredi kararları alınmasına yardımcı olmaktadır.

http://www.nostrumgroup.com/finovate/ 

 

Outshared 

Outshared hizmeti olan CynoSure, arka-ofis veri tabanından, orta-ofis işleyiş ve ön-ofis uygulama-web arayüzüne kadar.politika yönetimi, süreç ve alıntılar için her-şey-dahil bir sigorta çözümüdür.

https://www.outshared.com/outshared

 

OutsideIQ 

OutsideIQ, risk üzerine kapsamlı soruları yanıtlamak ve çözümler üretmek adına, eski bir Microsoft arma stratejistinin ortaya çıkardığı, yenilikçi bir arama platformunu geliştirmiştir.

http://www.ddiq.com/

 

Passport
Pasaport, bütünleşik kentsel mobilite çözümlerinde uzmanlaşmış endüstri lideri mobil ödeme şirketidir. Şirket, otopark ve transit ajanslarının operasyonlarını yönetmeleri ve müşterilerine hizmet vermeleri için daha etkin ve verimli, zengin yazılım platformları sağlar.

https://gopassport.com/company/

 

Payever 

Payever, ticareti kolay hale getirmeyi amaç haline getirmiş bir firmadır. Firma, ticaretle uğraşanlar için her gün alış ve satış alanlarında yaşanan sorunları çözmek adına uygulamalar ve araçlar geliştirmektedir.

https://payever.de/en/?noredirect=en_US

 

PaySend PaySand, uluslararası ödeme ve havale gibi işlemlerin belirlenen yerlere basit dijital simgeler kullanarak gerçekleştirilmesini sağlayan bir platformdur. PaySend, dünya üzerinde milyonlarca kişiye bu alanda yardımcı olmaktadır.

https://www.paysend.com/ 

 

Persado 

Persado, pazarlama iletişimini geliştirmek ve etkileşimi arttırmak için pazarlama iletişimi alanında en ikna edici dili bir yazılım olarak tasarlamıştır. Geliştirdikleri yazılım, semantik algoritmaları kullanmaktadır.

http://persado.com/

 

Personetics 

Personetics, dijital çağda finansal servis sağlayıcılarının müşterileri ile olan ilişkilerini yeniden tanımlamaktadır. Personetics, her adımda müşteri beklentilerini karşılamak adına onlara rehberlik sağlamaktadır.

http://personetics.com/

 

Qumram

Quamram, websiteleri, sosyal medya ve mobil uygulamalar için tekrar kodlama ve kullanıcı seanslarını tekrar oynatma gibi konularda yardımcı olan bir yazılımı sağlamaktadır. Quamram, etkileşimlerin detaylarına tam erişim sağlamaktadır.

http://www.qumram.com/

 

Refund.me Group

Refund.me Group, bankaların üyelerine daha iyi bir seyahat deneyimi sunmalarına yardım etmek amacıyla kurulmuş bir fintech şirketidir. Palo Alto merkezli firma, refund.me ve Travel Notes markalarını altında barındırır.

http://www.refundmegroup.com/

 

Riskident

Riskident, internet dolandırıcılığını önlemek için kurulmuş bir firmadır. Hesaplar arasındaki değişmeyi sezerek, size zarar vermeden para akışını durdurur.

https://riskident.com/en/technology/

 

Salemove

Salemove, firmaların online müşterileriyle yüz yüze anlaşma yapmalarını sağlayan bir kuruluştur. FINRA ve SEC katılımcısı olan firma, online alışverişe yüz yüze konuşma güvencesini sunmayı hedefler. http://www.salemove.com/#Nav

 

Sandstone Technology

Sandstone Technology, dünya yapında internet bankacılığı, mobil bankacılık ve kişisel finans işlemlerinizi yapmanıza olanak veren bir sistemdir. Firma, daha az süre harcayarak daha güvenli ve hızlı bankacılık işlemi sunmayı hedefliyor.

http://www.sandstone.com.au/

 

SBDA Group

SBDA Group, Customer Insight adını verdikleri yöntemle, markaların hedef kitlelerine ulaşmalarını hedefleyen bir kuruluştur. Customer Insight sayesinde ham veriler işlenebilir ve müşterilerin harcama alışkanlıkları öngörülebilir.

http://sbdagroup.com/

 

Scalable

Scalable, kişiye özel risk alımı uygulayan bir yatırım firmasıdır. Sistem risk oluşturabilecek durumları otomatik olarak inceler ve size bildirir.

https://de.scalable.capital/

 

SizeUp

SizeUp, bulunduğunuz endüstrideki yerinizi görmenizi sağlayan bir uygulamadır. SizeUp ile önlem almanız ya da yatırım yapmanızı gerektiren bir yer varsa bunu öğrenebilirsiniz.

https://www.sizeup.com/

 

Spiff

Spiff, kadınlar için özel tasarlanmış bir tasarruf yaptırma uygulamasıdır. Uygulamanın amacı, her zamankinden daha fazla ekonomik güce sahip olan kadınların, paralarını daha efektif kullanmalarını sağlamaktır.

http://www.getspiff.no/

 

Strands

Strands, bankalara özel yenilikçi FinTech çözümlerle kendilerine özel dijital bankacılık deneyimi sunmayı hedefleyen bir kuruluştur. Böylece bankaların değeri ve sundukları hizmet arttırılması hedeflenir.

http://finance.strands.com/

 

SuiteBox

SuiteBox, finansal tavsiyelerinizi internet üzerinden bir danışmanla yüz yüze yapmanıza, hatta belgeleri tabletinizden imzalamanıza olanak veren bir uygulamadır. Ekran paylaşımı sayesinde, siz ne görüyorsanız karşınızdeki de aynısını görür.

http://www.suitebox.com/

 

SwipeStox

SwipStox bir sosyal borsa uygulamasıdır. Uygulamayla birlikte çok kazanan kişilerin hamlelerini kolayca gerçekleştirip kâr sağlayabilirsiniz.

https://www.swipestox.com/

 

Taxfree4u

Taxfree4u kullanıcılara harcamalarından kâr sağlamalarına olanak sağlayan bir uygulamadır. Taxfree4u ile yurtdışındaki harcamalarınızda da vergilerden kâr sağlayabilirsiniz.

https://taxfree4u.eu/

 

Twino

Twino, Polonya, Danimarka ve Gürcistandaki teminatsiz krediler için oluşturulmuş bir pazardır. Ana hedef geri ödemeli kredilerden kâr elde etmektir.

https://www.twino.eu/faq.html

 

Valuto

Valuto, Avrupa’nın para birimleri arası işlem yapmanıza olanak sağlayan bir sistemdir. Hem B2B hem B2C çalışan Valuto, ekosistemi içerisinde çok kolay para transferi yapmanızı sağlar.

https://valuto.com/en/

 

Vipera

Vipera, mobil finans servisleri ve tüketiciye özel dijital danışmanlık sunan bir uygulamadır. Ödeme ve kredi kartı işlemlerinizi akıllı telefondan kolaylıkla yapabilmenize olanak tanır.

http://www.vipera.com/

 

VoicePin

VoivePin, müşterilerinize ve size ses biometrik doğrulama hizmeti veren bir uygulamadır. Böylece güvenilir ve hızlı bir erişim sunmayı hedefler.

http://voicepin.com/

 

Xignite

Xignite, bulut temelli bir finansal işlem çözümleyicisidir. Bulut temelli olduğundan oldukça hızlı ve net sonuç vermeyi hedefler.

http://www.xignite.com/

 

Xpenditure

Xpenditure, sizi zamandan ve masraftan kurtarmak için geliştirilmiş bir uygulamadır. Zamanınızdan tasarruf ederken, hata yapma ihtimalinizi de en aza indirmeyi hedefler.

https://xpenditure.com/en/home

 

FinTech teknolojileri alanında hizmet veren Türk şirketleri ise “FinTech Istanbul” yapılanması altında toplanıyor. Londra’daki konfernasta networking çalışmaları yapan FinTech Istanbul üyeleri, İstanbul’da da bir Finovate zirvesi toplamayı amaçlıyorlar.

 

Hazırlayan: Gökey Yılmazer

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ

1 Yorum

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir