FireEye yeni ürün çözümleri kurumlarla buluşuyor

0

FireEye, temel ürünlerini bu kadar etkili kılan gelişmiş teknolojisi ile güvenlik altyapısının yeni katmanlarını adresliyor. Söz konusu yeni ürünler, günümüzün gelişmiş saldırılarına karşı etkin bir koruma sunmak için yeni teknolojiler, güncelliğini kaybeden ürünlere ait güncellemeler ve servislerden oluşuyor. Gelişmelerle ilgili satırbaşları şu şekilde sıralanıyor:

FireEye Managed Defense‘in kullanılabilirliği. Yeni abonelik servisi, 7×24 sürekli izleme sürecini FireEye Security Platform (FireEye Güvenlik Platformu) tarafından ortaya çıkarılmış gelişmiş saldırılar ile ilgili bilgi, öneri ve bağlamla birleştirerek FireEye Security Platform‘un değerini artırıyor. FireEye Managed Defense, kuruluşlara, kimin niçin saldırdığını, sorunu çözmek için ne yapmaları gerektiğini anlatmak ve gerektiğinde hızlı müdahale sağlamak için tasarlanmasıyla öne çıkıyor.

FireEye Security Platform, müşterilere, tehdit uyarısından iyileştirmeye kadar birçok özelliği tek bir çözümde sağlamak için tasarlandı. Geliştirilen platform, yeni satın alınan Mandiant’ın uç nokta koruması ve yönetilen güvenlik hizmetlerinin yanı sıra yeni analizler ve saldırı önleme becerilerini de kapsıyor. Yeni ürünler ve hizmetlerin, 2014 yılının ilk yarısında piyasaya sürülmesi bekleniyor.

FireEye MVX-IPS, FireEye MVX technology ve FireEye Dynamic Threat Intelligence‘ı birleştirerek IPS güvenlik katmanını modernize eden yeni bir Saldırı Önleme Sistemleri (Intrusion Prevention Systems-IPS) yaklaşımı sunuyor. FireEye MVX-IPS, bilinen ve bilinmeyen saldırılara karşı tehdit korumasını artırmak için çok vektörlü saldırıların daha kapsamlı bir görünümünü sağlamak üzere tasarlandı. Şu anda Beta olarak piyasada bulunan FireEye MVX-IPS, 2014’ün ilk yarısında FireEye Network Threat Prevention Platform (NX serisi) için bir eklenti olarak kurumlarla buluşacak.

FireEye Threat Analytics for the FireEye Security Platform; Yeni bulut tabanlı güvenlik analizleri çözümü, bir kuruluşta üretilen güvenlik olay verilerini FireEye tehdit zekâsından geçiriyor ve potansiyel tehditlere ait bütünsel bir resim sağlıyor. Böylece müşteriler, güvenlik ihlallerini ve ortaya çıkan saldırıların kapsamını belirleyebiliyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>