Firefox saldırıya uğrayan siteleri işaretleyecek

0

Firefox saldırıya

Firefox saldırıya uğrayan siteleri tespit ederek kullanıcılarının daha güvenli bir internet gezintisi yapmasını hedefliyor. Yapılan ortaklık ile geliştirilen yeni bir eklenti sayesinde Firefox saldırıya uğrayan siteleri işaretleyecek.

Firefox daha hızlı ve daha iyi görünen Quantum tarayıcısını piyasaya sürdükten sonra daha iyi bir çalışma yürütüyor. Güvenlik çalışmalarına da ağırlık veren Firefox kullanıcıların güvenliği için yeni bir özellik geliştiriyor. Firefox artık veri ihlali yaşamış bir siteyi ziyaret ettiğinizde sizi uyaracak.

Firefox saldırıya uğrayan siteleri tespit ediyor

Firefox, e-postaları kontrol edebilen ve kimlik bilgilerinizin bilgisayar korsanları tarafından çalınıp çalınmadığını gösterebilen “Have Been Been Pwned” ile işbirliği içinde bu yeni özellik üzerinde çalışıyor. “Have I Been Pwned” arkasındaki güvenlik uzmanı Troy Hunt, çıkan bu haberlerin doğru olduğunu açıkladı. Henüz geliştirme aşamasında olan bu yeniliğin sunulması için biraz daha zaman gerekiyor. Ancak test etmek isterseniz GitHub’tan indirebilir ve Firefox!a ekleyebilirsiniz.

Şu an için eklenti oldukça basit bir şekilde çalışıyor. Siteye girmek istediğinizde sizi engellemiyor ancak bir bayrak asarak uyarıyor. Sitenin güvenlik prosedürlerinin optimalden daha düşük olduğunu belirtiyor.

https://platform.twitter.com/widgets.js

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>