Fitbit iş gücünde yüzde 10’luk kesintiye gidiyor

0

Fitbit tarafından paylaşılan yeni rapor, iş gücünde yüzde 10’luk bir kesintiye gidileceğini gösterdi.

Fitbit hakkında paylaşılan raporda, giyilebilir ürünler üreten markanın, işgücünde kısıtlamaya gideceği ve yüzde 10’a varan bir düşüş yapılacağı belirtildi. Raporlarda özelikle marka tarafından neden küçülmeye gidileceği hakkında detay paylaşılmadı. Fakat ülkede yapılan konuşmaların büyük bir bölümünde farklı birimler için de benzer işten çıkarmaların yapılabileceği belirtiliyor. Donanım kısmında yapılan bu hamle sonrasında seneye yazılım bölümünde de işten çıkarmalar görülebilir.

Sebep Ekonomik Mi?

Marka tarafından yapılan bu hamle sonrasında özelikle 200 milyon dolarlık bir tasarruf sağlandığı belirtilirken, farklı birimlere yönelik gerçekleştirilecek işten çıkarmalar ile birlikte bu tasarrufun daha da arttırılmasının hedeflenebileceği ifade ediliyor.

Fitbit İçin 4. Çeyrek Raporları Bekleniyor

Fitbit için paylaşılan raporlar sonrasında gözler 4. çeyreğe çevrildi. 4. çeyrekte paylaşılacak raporlar için beklentiler bu gelişmeler sonrasında daha da düşerken, markanın düşük bir gelir duyurması bekleniyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>