Fitbit koronavirüs ile mücadeleye destek veriyor

0

Fitbit koronavirüs

Akıllı saat dünyasının önemli isimlerinden biri olan Fitbit koronavirüs ile mücadeleye destek veriyor. Şirket, ventilatör üretimi konusunda destek sağlayacak.

Fitbit koronavirüs ile mücadelede yer alacak

Tüm dünyada koronavirüs nedeniyle tıbbi ekipmanlara olan talep artıyor. Bunun için teknoloji dünyasından önemli şirketler, tıbbi ekipman üretimine çeşitli aşamalarda destek sağlıyor.

Akıllı saat sektörünün önemli isimlerinden Fitbit’in başkanı James Park, CNBC’ye konuyla ilgili bir demeç verdi. Park, ventilatör üretimi yapan şirketlere ev sahipliği yapmak istediklerini belirtti.

Bunun için geç kaldıklarının farkında olduğunu söyleyen Park, olası bir ikinci dalga durumuna hazır olmak istediklerini söyledi. Park Fitbit bünyesinde üretilecek olan ventilatörün sağlık kuruluşları tarafından kullanılabileceğini de piyasadaki on binlerce dolarlık ürünlerden çok daha ucuz olacağını söyledi.

Şu anda planlama aşamasında olan ventilatörün üretimine ne zaman başlanacağı ve ne zaman sağlık kuruluşlarına ulaştırılacağı ise henüz bilinmiyor. Ancak salgının yayılma hızında yaşanan kısmi azalma nedeniyle, Fitbit’in diğer şirketler gibi çok sayıda cihaz üretimi yapmayacağını söyleyebiliriz.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>