Flash Player madencilik ile gündeme geldi

0

Flash Player madencilik

Adobe Flash Player madencilik yapıldığı iddialarıyla gündeme geldi. Bu iddiaların ana nedeni ise tespit edilen kötü amaçlı yazılım.

Flash Player madencilik için kullanıldı

Kullanıcıların güvenerek yüklediği popüler uygulamalar ve eklentiler, yasa dışı madencilik yapan kişilerin yeni hedefi haline geldi. Bunlardan sonuncusu da Flash Player oldu. Palo Alto Networks tarafından yapılan araştırmaya göre, Flash güncellemesi yüklemeleri sadece Flash eklentisini yüklemekle kalmıyor, XMRig isimli eklentiyi de ekliyor.

Böylelikle pencere açıldığında Flash Player ile birlikte an XMRig eklentisi de aktif hale geliyor. an XMRig¸bilgisayarın işlemcisi ve ekran kartını kullanarak madencilik yapılmasını sağlıyor. Elde edilen gelir ise Monero cüzdanına aktarılıyor ve takip etmesi imkansız hale geliyor.

Araştırmalarda 100’ün üzerinde sahte yükleme gerçekleştirildiği tespit edildi. Bunun için kullanıcıların, resmi internet siteleri dışında yükleme yapmaması tavsiye ediliyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>