Flash Player nedeniyle demiryolu çöktü

0

Flash Player demiryolu

Adobe, Flash Player desteğini sonlandıracağını uzun süre önce duyurmuştu. Ancak önlem almayan bir demiryolu ağı, desteğin sonlanmasıyla çöktü.

Çin’de demiryolu Flash Player nedeniyle çöktü

Adobe Flash Player desteğini sonlandıracağını, bundan 3 yılı aşkın süre önce duyurmuştu. Bunun için kullanıcıların ve geliştiricilerin gerekli önlemleri alması gerektiği belirtilmişti.

Chrome vb. birçok platform tarafından da gerekli uyarılar yapılmıştı. Ancak Çin’de Dalian isimli şehirde hizmet vermekte olan bir demiryolu, bu konuda gerekli önlemlerini almadı. Flash Player desteğiyle çalışan bu demiryolu ağı, Flash Player desteğinin sonlanmasıyla çöktü. Demiryolundaki aksaklık yaklaşık 20 saat boyunca giderilemedi.

Üstelik demiryolu çalışanları, Flash Player’ın daha eski ve korsan bir sürümünü yükleyerek bu arızayı giderdiler. Yani kalıcı ve yenilikçi bir yöntem halen uygulanmadı. Ancak bu demiryolu için uzun vadede yeni bir geliştirmenin yapılmasının zorunlu olduğunu söyleyebiliriz.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>