Florida’da su şebekesi hacklendi

0

su şebekesi hack

Florida’da su şebekesi hacklendi ve insanlar zehirlenmeye çalışıldı. Sudaki sodyum hidroksit oranı 100 katına çıkarıldı.

Florida’da su şebekesi hacklenerek tehlike oluşturuldusu şebekesi hack

Bugüne de trafik levhalarının veya halka açık alandaki cihazların hacklenmesiyle birçok kez karşılaşmıştık. Ancak Florida’da bu konuda neredeyse bir ilk gerçekleşti.

Florida’da bulunan su şebekesi, hackerlar tarafından hacklendi. Bu hacklemeyle su şebekesindeki sodyum hidroksit oranı 100 katına çıkartıldı. Bu da neredeyse ölümcül seviyeye çıkıldığını gösteriyor. Su şebekesi operatörü tarafından durum fark edildikten sonra hızlı bir şekilde olaya müdahale edildi. Yapılan incelemede, ölümle sonuçlanabilecek vakalara yol açılabilecek şekilde kimyasal artırılması olduğu belirtildi.

Güvenlik soruşturmasıyla ilgilenen Bob Gualteri, olaya müdahale edildiğini ve ilgili kimyasalların normal seviyelere düşürüldüğünü açıkladı. Bu saldırının yurt dışından mı yoksa ABD içinden mi yapıldığı henüz bilinmiyor. Şu ana kadar yürütülen çalışmada hackerın izine rastlanamadı.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>